НУОУ

Новини та оголошення

Практичну частину комплексного екзамену з випускниками інституту авіації та протиповітряної оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського проведено на базі навчальних командних пунктів 41-го навчально-тренувального центру Повітряних Сил Збройних Сил України. Слухачі випускного курсу денної та заочної форми навчання інституту оцінювалися з питань управління діями військових частин і підрозділів з використанням досвіду участі військ (сил) в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил.

1 червня в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбудеться урочистий випуск військових фахівців оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки. Планується, що у заході візьме участь керівний склад Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України.

У проведенні Вищих академічних курсів з питань запобігання корупції для представників Генерального штабу, військових частин та підрозділів Збройних Сил України взяли участь представники Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Щодо правових засад запобігання корупції та механізмів, які для цього існують, перед слухачами виступив очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.

В період з 11 квітня по 25 травня у центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації Національного університету оборони України імені Івана Черняховського проведено підвищення кваліфікації офіцерів Збройних Сил України з питань організації та проведення фізичної підготовки у військах (силах).

В університеті завершено вже треті цього року Вищі академічні курси з питань запобігання корупції для представників Генерального штабу та військових частин та підрозділів Збройних Сил України. Короткострокові курси орієнтовані на висвітлення теоретичних питань, пов’язаних із корупцією та напрацювання практичних навичок у зниженні її проявів.

Для забезпечення якості відбору кандидатів на навчання на оперативно-тактичному, оперативно-стратегічному рівнях підготовки визначені додаткові терміни попереднього тестування.

З метою розбудови спроможностей системи стратегічних комунікацій та підвищення професійних навичок особового складу Міністерства оборони України та Збройних Сил України з 22 по 24 травня 2018 року Відділом координації стратегічних комунікацій та моніторингу було організовано проведення навчального курсу зі стратегічних комунікацій за участю представників Об’єднаного командування Об’єднаних Збройних Сил НАТО Брюнсум. Захід проводився на базі Навчально-наукового центру міжнародної наукової діяльності Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

На базі Центру імітаційного моделювання Національного університету оборони України імені Івана Черняховського проведено орієнтаційний курс НАТО, метою якого є ознайомлення українських спеціалістів сектору безпеки і оборони України з елементами існуючої в НАТО інтегрованої системи управління та розвідки.

Начальник науково-дослідного відділу (проблем військового законодавства) центру воєнно-стратегічних досліджень полковник юстиції Олександр Котляренко з виступом на тему: “Передумови створення в Україні військової поліції” взяв участь у Міжнародній конференції “Реформування військової юстиції – виявлення потреб і можливостей у країнах колишнього Радянського Союзу, що переживають трансформацію”, яка відбулася в Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого (м. Харків) 22-23 травня 2018 року.

В період з 22 по 23 травня 2018 року на водно-спортивній базі університету було проведено практичні заняття з основ виживання, військово-прикладного плавання та бойової армійської системи (БАрС) зі слухачами курсів підвищення кваліфікації фахівців з питань організації та проведення фізичної підготовки у військах (силах).

В Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського триває атестація слухачів випускного курсу денної та заочної форм навчання оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки.

На базі центру перепідготовки та підвищення кваліфікації та навчального-наукового центру іноземних мов Національного університету оборони України імені Івана Черняховського завершено підготовку на курсах іноземних мов в рамках Міжнародної програми професійної підготовки цивільного персоналу сектору безпеки та оборони України.

ХІ Міжнародна науково-технічна конференція “Перспективи розвитку озброєння та військової техніки Сухопутних військ” відбулася в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

II підсумкова науково-практична конференція “Реформування національної безпеки: історія, сучасність, перспективи”, присвячена Дню науки відбулася в Інституті Управління державної охорони України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Науково-практична конференція “Стратегія реформування організації цивільного захисту” відбулася в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту.

Сьогодні, 21 травня, вкотре цьогоріч стартували п’ятиденні Вищі академічні курси з питань запобігання корупції. Курси проводяться фахівцями наукового центру з питань запобігання корупції у секторі безпеки та оборони університету за програмою міжнародної неурядової організації Transparency International та за сприяння представників Академії оборони Великої Британії.

Шановні наукові та науково-педагогічні працівники!

Кожну третю суботу травня в Україні відмічається професійне свято науково-педагогічних та наукових працівників – День науки. Важливе місце у загальнодержавній системі наукових досліджень посідає воєнна наука, яка робить вагомий внесок у забезпечення обороноздатності України. Воєнна наука успішно прокладає шлях до оновлення та досягнення державою критеріїв необхідних для набуття членства в Європейському Союзі та НАТО. Наукова діяльність спрямована на одержання нових знань та пошук шляхів їх застосування у всіх сферах функціонування, а для нас в першу чергу ‒ у сфері оборони. Саме в інтересах забезпечення оборони держави проводяться воєнно-наукові дослідження, провідне місце в яких займає Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

На цей час ми маємо найпотужніший науковий потенціал у Збройних Силах, зокрема: докторів наук і професорів - 62; кандидатів наук і доцентів - 278.

Завдяки цьому існують позитивні здобутки державного рівня.

Так, розроблені вченими університету рекомендації та пропозиції склали основу чинних нормативно-правових документів, а саме:

Стратегії національної безпеки, Воєнної доктрини України, Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, Стратегічного оборонного бюлетеню України, державних програм розвитку Збройних Сил України, озброєння та військової техніки, Дорожньої карти оборонної реформи.

Високих результатів у науковій і науково-технічній діяльності досягли колективи кафедр інститутів, наукові центри та лабораторії університету.

В стінах університету діє шість Спеціалізованих вчених рад, які утворюють інтелектуальне ядро системи військової освіти і науки України, зокрема з питань воєнного мистецтва, озброєння і військової техніки, воєнної безпеки держави, управління військами, інформаційних технологій, історії та педагогіки. Активну участь в них беруть й вчені. Щиро дякую Вам! Майбутнє Збройних Сил України залежить від вашої самовідданої праці та професіоналізму.

Щиро вітаю Вас зі святом – Днем науки!

Бажаю всім міцного здоров’я, щастя Вашим родинам, творчого довголіття, нових наукових досягнень на благо нашої держави та її Збройних Сил.

Генерал-лейтенант А.М.СИРОТЕНКО

18 травня 2018 року у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулися урочисті заходи, присвячені Дню науки.

З привітальною промовою виступив начальник Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко, який наголосив, що відповідно до Указу Президента України “Про День науки” щорічно у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки.

Важливе місце у загальнодержавній системі наукових досліджень посідає воєнна наука, яка робить вагомий внесок у забезпечення обороноздатності України.

Воєнна наука успішно прокладає шлях до оновлення та досягнення державою критеріїв необхідних для набуття членства в Європейському Союзі та НАТО.

Наукова діяльність спрямована на одержання нових знань та пошук шляхів їх застосування у всіх сферах функціонування, в першу чергу ‒ у сфері оборони.

Саме в інтересах забезпечення оборони держави проводяться воєнно-наукові дослідження, провідне місце в яких займає Національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

Розроблені вченими університету рекомендації та пропозиції склали основу чинних нормативно-правових документів: Стратегії національної безпеки, Воєнної доктрини України, Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України, Стратегічного оборонного бюлетеню України, державних програм розвитку Збройних Сил України, озброєння та військової техніки, Дорожньої карти оборонної реформи.

Гордістю воєнної науки є кадровий науковий потенціал, основу якого складають провідні вчені, дозволяє ефективно вирішувати наукові завдання Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, командувань видів Збройних Сил України.

Здобутки університету високо оцінюється керівництвом Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України. Про це у своїй промові під час урочистого зібрання наголосив заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Родіон Тимошенко.

Кращих науковців університету було заохочено відомчими відзнаками з нагоди професійного свята.

Урочисте дійство завершилося святковою концертною програмою.

В проведенні комплексного державного екзамену зі спеціальності для випускників оперативно-стратегічного рівня підготовки з метою власної оцінки сформованого рівня підготовленості офіцерів Сухопутних військ, які є випускниками Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, взяв участь Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Сергій Попко.

В Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського 16 травня 2018 року відбувся випуск слухачів навчально-методичного водолазного збору.

Сторінка 1 з 28