НУОУ

День кафедри Сухопутних військ командно-штабного інституту застосування військ (сил)

Кафедра Сухопутних військ командно-штабного інституту застосування військ (сил) Національного університету оборони України імені Івана Черняховського є спадкоємцем кафедри тактики Академії Збройних Сил України та протягом усього свого існування є джерелом знань з тактики і основної її складової – загальної тактики. Офіційним днем створення кафедри вважається 19 квітня 1994 року.

Події на сході України ще раз доводять, що основний тягар стримування агресії з боку Російської Федерації несуть військові формування Сухопутних військ Збройних Сил України, фахівців для яких готує саме кафедра Сухопутних військ.

Основне завдання кафедри полягає в «озброєнні» слухачів усіх спеціальностей знаннями з предметної галузі загальної тактики – теорії і практики підготовки і ведення загальновійськового бою. Знання, які передають науково-педагогічні і наукові працівники кафедри слухачам усіх інститутів університету є фундаментальними для інших кафедр та підґрунтям знань офіцерів теорії оперативного мистецтва, стратегії і воєнного мистецтва в цілому.

Збройне протистояння на Сході України, європейська і північноатлантична інтеграція України, входження в освітній і науковий простір Європи і практичне приєднання до Болонського процесу ставлять нові завдання перед кафедрою. Основними напрямками розвитку освітнього процесу кафедри стають: розвиток теорії і практики підготовки та ведення загальновійськового бою та інших дій з урахуванням досвіду Антитерористичної операції ; розробка теоретичних і прикладних положень підготовки та ведення відповідних форм воєнних, антитерористичних і миротворчих дій у збройній боротьбі; уточнення рекомендацій щодо удосконалення організаційної структури загальновійськових формувань тактичного рівня.

Науково-педагогічними і науковими працівниками кафедри розроблено проекти Бойових статутів родів військ Сухопутних військ Збройних Сил України, підручники та навчальні посібники, які дозволяють слухачам вивчати навчальні дисципліни кафедри з урахуванням теоретичних надбань вітчизняного воєнного мистецтва та досвіду антитерористичної операції.

Основою набуття умінь слухачами є командно-штабні навчання, групові вправи, на яких слухачі удосконалюють майстерність і розвивають творчість у питаннях підготовки та ведення загальновійськового бою.

За період існування кафедри розроблені понад 800 наукових праць. Кожного року проводяться науково-практичні конференції з питань розвитку теорії і практики підготовки та ведення загальновійськового бою та інших дій. Структура кафедри дозволяє здійснювати якісну підготовку фахівців механізованих, танкових військ, армійської авіації та військ протиповітряної оборони Сухопутних військ.

Кафедра Сухопутних військ Університету сьогодні - це повністю сформований колектив науково-педагогічних і наукових працівників, якому під силу вирішувати будь-які завдання, пов’язані з підготовкою військових професіоналів найвищого ґатунку.