НУОУ

День Військово-Морських Сил Збройних Сил України відзначили у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського

29 червня у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулись заходи з нагоди Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України, який згідно Указу Президента України від 12 червня 2015 року №331 відзначається щорічно у першу неділю липня. До участі у заходах залучались керівництво навчального закладу, науково-педагогічний склад та слухачі університету. Загальною метою проведених заходів було згуртування колективу університету навколо вирішення проблемних питань відновлення боєздатності та розвитку вітчизняних Військово-Морських Сил.

Під час урочистих зборів виступаючими було наголошено на тому, що в умовах триваючої агресії Росії проти України офіцери, старшини, матроси національного флоту мужньо виконують свій військовий обов’язок із захисту рідної землі від загарбників. На сході та на південних рубежах держави підрозділи Військово-Морських Сил виконують бойові завдання з оборони країни з морських напрямків. Водночас подальші агресивні дії противника в Чорному та Азовському морях, в безпосередній близькості до узбережжям України, обумовлюють необхідність нагального вирішення проблемних питань щодо розвитку військово-морських спроможностей держави.

Для пріоритетного вирішення проблем у розвитку національного флоту керівництвом Міністерства оборони України 2017 рік було оголошено Роком Військово-Морських Сил у Збройних Силах України. В університеті, згідно із затвердженим планом заходів Року Військово-Морських Сил, ведеться інтенсивна та багатопланова навчальна і наукова робота в інтересах вітчизняного флоту. Так, у травні було проведено Міжнародний науковий форум, здійснено експериментальну перевірку тактики дій нових зразків морського озброєння з використанням системи імітаційного моделювання університету, триває розроблення нових статутних документів і настанов для національних Військово-Морських Сил. Провідна роль у цій роботі належить кафедрі Військово-Морських Сил командно-штабного інституту застосування військ (сил).

Завдання з підготовки в університеті фахівців для Військово-Морських Сил будуть виконані і національний флот отримає до своїх лав справжніх патріотів, лідерів, професіоналів військової справи, – зазначив у своєму виступі перший заступник начальника університету генерал-лейтенант Віктор Тарасов. Окрім урочистих зборів та виставки нової навчальної і наукової літератури було проведено науково-практичний семінар, у ході якого основна увага була зосереджена на виробленні рекомендацій щодо підвищення якості підготовки офіцерів для Військово-Морських Сил та подальшого розвитку військово-морських спроможностей України.