НУОУ

Фахівці університету беруть участь у навчаннях “Rapid Trident-2017”

Традиційно в українсько-американському командно-штабному навчанні із залученням військ “Rapid Trident-2017” беруть участь представники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. До навчань залучені фахівці навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності та центру імітаційного моделювання університету. Вони працюють як в складі керівництва навчанням, так і на відповідних посадах офіцерів механізованого батальйону, який визначений як віддалений підрозділ і розміщеній в центрі імітаційного моделювання. За допомогою системи імітаційного моделювання JCATS проводиться командно-штабна фаза навчань. Потужні комп’ютери, унікальне програмне забезпечення дозволяють моделювати дії підрозділів та умовного противника в режимі реального часу. Для забезпечення реалістичності дій підрозділів під час проведення польової фази навчань застосовуватимуть сучасні системи імітації бойової стрільби MILES.

Загалом у військових маневрах задіяні близько 2500 військовослужбовців з 15 країн світу. Окрім України та США, участь у “Rapid Trident-2017” беруть Канада, Болгарія, Грузія, Естонія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Норвегія, Польща, Румунія, Туреччина та Великобританія. Переважна більшість військовослужбовців з української сторони – це учасники бойових дій на території Донецької та Луганської областей. Повноважний посол США в Україні Марі Йованович наголосила, що ці навчання покращують сумісність між військами, а також допомагають різним арміям світу перейняти корисний досвід.

“Rapid Trident-2017” триватиме протягом двох тижнів на військовому полігоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Знання та навички учасники навчань вдосконалюватимуть під час проведення командно-штабної та польової фаз. Керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів ланки “батальйон-бригада” тренуватимуться спільно планувати та проводити операції, а особовий склад підрозділів відпрацьовуватиме тактичні елементи з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії.

Мета Збройних сил України у “Rapid Trident-2017” зосереджена в тому, щоб перейняти передовий досвід армій провідних країн світу, покращити професійні навички, а також рівень взаємодії між штабами та підрозділами сухопутних військ України, США, армій країн – учасниць і партнерів НАТО та програми “Партнерство заради миру”.