НУОУ

Фахівці університету взяли участь у круглому столі з розроблення засад наукової методології обґрунтування концептуального документу ВМС ЗС України Рекомендовані

У м. Одеса 31 січня 2017 року проведено круглий стіл з розроблення Стратегії розвитку Військово-Морських Сил на період до 2035 року.

Метою круглого столу було проведення аналізу існуючих та прогнозованих викликів і загроз, що обумовлюють призначення, завдання та спроможності Військово-Морських Сил Збройних Сил України на довгостроковий період.

До спільної роботи було залучено представників різних міністерств та відомств України, експертів громадських організацій, фахівців навчальних закладів та установ. Від Національного університету оборони України імені Івана Черняховського до заходу долучились начальник кафедри Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Степан Яким’як та тимчасово виконуючий обов’язки начальника кафедри стратегії національної безпеки та оборони. полковник Павло Грицай.

Відкрив круглий стіл Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко, який наголосив на актуальності розроблення концептуального документу з розвитку національного військового флоту на довгостроковий період та подякував учасникам круглого столу за долучення до цієї важливої справи.

У своєму виступі представник університету капітан 1 рангу Степан Яким’як звернув увагу на необхідність використання досвіду країн-членів НАТО, власного набутого досвіду з розроблення подібних документів у період з 2005 по 2013 роки, а також розкрив загальні засади наукової методології обґрунтування даного концептуального документу.

За поглядами організаторів заходу опрацювання проекту Стратегії розвитку Військово-Морських Сил триватиме протягом 2018 року. Передбачається широке залучення іноземних радників та експертів, а також проведення низки круглих столів та семінарів.