НУОУ

Завершено курсову підготовку управління військової частини оперативного командування “Південь” Рекомендовані

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського закінчилися чергові курси підготовки управління військової частини Сухопутних військ оперативного командування “Південь”. Під час курсової підготовки на базі навчальних командних пунктів університету було організоване командно-штабне навчання з управлінням військової частини.

Перший етап КШН присвячувався плануванню оборонного бою. За легендою навчань, противник застосовував “нову тактику”, яка змусила командира військової частини внести у план оборонного бою радикальні зміни. Використання в ході КШН системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS, розгорнутої у центрі імітаційного моделювання університету, дозволило визначати “реальні” втрати противника та своїх підрозділів, що спонукало командира уточнювати своє рішення на бій, виходячи із реальної чисельності підлеглих підрозділів та їх укомплектованості озброєнням, військовою технікою та запасами матеріально-технічних засобів.

Не всі підрозділи бригади мали успіх під час виконання бойових завдань. З метою виправлення помилок в ході КШН деякі питання були відпрацьовані повторно після уточнення командирами усіх ланок бойових завдань підлеглими підрозділами. Такий підхід дозволив розглянути та апробувати різні варіанти дій підрозділів.

Поряд з оформленням бойових графічних документів з використанням тактичних знаків, які використовуються у арміях країн-членів НАТО, офіцери управління отримали навички у веденні електронної робочої карти, обміну інформацією, оформленні бойових графічних документів, проведенні оперативно-тактичних розрахунків в автоматизованій системі управління військами “Славутич”.

Для проведення КШН з управлінням військової частини були задіяні науково-педагогічні працівники більшості кафедр університету.

Останнього дня курсів відбувся розбір командно-штабного навчання, офіцери склали підсумковий залік.

Курсова підготовка управління військових частин на базі Національного університету оборони України набирає обертів. Науково-педагогічні працівники постійно удосконалюють зміст занять та методику їх проведення, прислуховуючись до думок військовслужбовців, які проходять підготовку.

У найближчий час університет чекає на прибуття нового колективу офіцерів, які будуть удосконалювати свою майстерність.