НУОУ

Фахівці університету беруть участь у проведенні «Rapid Trident – 2018» ‒ багатонаціональному українсько-американському командно-штабному навчанні із залученням військ Рекомендовані

На базі Міжнародного центра миротворчості та безпеки триває відкриття багатонаціональне українсько-американське командно-штабне навчання із залученням військ «Rapid Trident ‒ 2018».

Навчання передбачає проведення командно-штабної та польової фаз. Керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів рівня «батальйон-бригада» тренуються у спільному плануванні та проведенні операцій. Особовий склад підрозділів відпрацьовує тактичні елементи, спрямовані на виконання завдань за призначенням з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії.

Відповідно до структури навчання центр імітаційного моделювання Національного університету оборони України імені Івана Черняховського визначений у якості віддаленого підрозділу командно-штабного навчання (елементу розподіленого навчання з використанням засобів імітаційного моделювання).

Згідно бойового наказу та бойових розпоряджень командира багатонаціональної бригади, штабом механізованого батальйону відповідно процедури оперативного планування НАТО оцінюється обстановка, аналізуються отримані завдання, виробляються варіанти замислу та приймаються рішення, які закріплюються бойовими розпорядженнями командира батальйону, віддаються вказівки військам на бойові (спеціальні) дії. Для зв’язку зі штабом бригади та іншими батальйонами використовуються засоби VoIP-зв’язку та електронна пошта. Планування та управління діями підрозділів, зв’язок зі штабом бригади та іншими батальйонами здійснюється виключно англійською мовою.

Інструкторами на навчаннях є офіцери навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності університету. Обов’язки на посадах у штабі механізованого батальйону та на посадах командирів рот виконують слухачі університету, а з числа фахівців центру імітаційного моделювання сформована група супроводження апаратно-програмних засобів.

Крім того, фахівець центру імітаційного моделювання відряджений для виконання обов’язків на посадах у групі управління навчанням безпосередньо на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки.