НУОУ

Кафедра розвідки відзначила 25 річницю з дня формування Рекомендовані

Днями 25 річницю з дня створення відзначає кафедра розвідки, яка є структурним підрозділом командно-штабного інституту застосування військ (сил) Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Історія кафедри розпочинається з 1993 року, коли відбувалося формування основних структурних підрозділів тільки-но створеної Академії Збройних Сил України.

Першим начальником кафедри розвідки 08 листопада 1993 року було призначено полковника Черниха Юрія Митрофановича. Цей день – 8 листопада – й визначено Днем кафедри розвідки.

Кафедра з вересня 1994 року розпочала підготовку фахівців-розвідників з вищою військовою освітою для Збройних Сил України і здійснила у 1996 році перший випуск фахівців-розвідників оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів, який став визначною подією не тільки для Академії, але й для Збройних Сил України.

З того часу кафедрою розвідки підготовлено та здійснено випуск понад 60 офіцерів-розвідників з оперативно-стратегічним рівнем освіти та близько 600 офіцера-розвідника оперативно-тактичного рівня та майже 300 офіцерів-розвідників у системі курсової підготовки.

Колектив кафедри по праву пишається усіма своїми випускниками, які самовіддано працюють у системі воєнної розвідки, очолюють основні структурні підрозділи Головного управління розвідки Міністерства оборони України, є начальниками розвідки видів Збройних Сил, оперативних командувань, бригад, керують установами.

На кафедрі підготовлено три доктора наук і 17 кандидатів наук.

Всі науково-педагогічні працівники кафедри мають бойовий досвід участі у проведенні антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на Сході України.

Викладачі кафедри ведуть активну громадську роботу і патріотичне виховання молодого покоління розвідників. Життя кафедри насичене регулярними зустрічами з ветеранами і колишніми випускниками. Викладачі є членами Об’єднання ветеранів розвідки України, Фонду ветеранів військової розвідки, підтримують тісні стосунки з багатьма структурними підрозділами Головного управління розвідки Міністерства оборони України, беруть активну участь у заходах цих та інших організацій, роблячи значний внесок у справу підтримки і вшановування ветеранів воєнної розвідки та виховання нових поколінь воєнних розвідників України.

Представники кафедри пишаються, що сьогодні їм випала честь трудитися разом, в одному колективі, де над загальною справою підготовки фахівців-розвідників пліч-о-пліч працюють представники декількох поколінь, а традиції передаються, шануються і примножуються.

Колектив кафедри розвідки з нагоди ювілею привітали командування та Вчена рада університету, ветерани та колеги.