НУОУ

Круглий стіл в Національному університеті оборони імені Івана Черняховського

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського за ініціативи кафедри Військово-Морських Сил відбувся круглий стіл “Рік Військово-Морських Сил у Збройних Силах України: основні підсумки та уроки”. Метою заходу було обговорення підсумків проведення Року Військово-Морських Сил Збройних Сил України, який був визначений на 2017 рік наказом Міністерства оборони України від 02.02.2017 №66. Основна увага була зосереджена на узагальнення позитивного досвіду, а також визначення проблемних питань розвитку, підготовки і застосування вітчизняного військового флоту та шляхів їх вирішення.

До участі у заході було залучено представників Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України, Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних Сил України, науково-педагогічних і наукових працівників та слухачів університету, представників громадських організацій та засобів масової інформації.

Під час круглого столу активно обговорювались чинники, що впливають на розвиток національних Військово-Морських Сил, та вузлові проблеми розвитку флоту, які були висвітлені у виступах заступника начальника штабу Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України (з євроатлантичної інтеграції) капітана 1 рангу Андрія Риженка, представника Департаменту воєнної політики, стратегічного планування та міжнародного співробітництва Міністерства оборони України Ігоря Романюка, начальника кафедри Військово-Морських Сил університету капітана 1 рангу Степана Яким’яка.

Учасниками круглого столу було наголошено на нагальності та безумовності виконання тих оперативних цілей і завдань з розвитку військово-морських спроможностей України, що були визначені до виконання на 2017 рік Стратегічним оборонним бюлетенем України, схваленим Указом Президента України від 6 червня 2016 року № 240/2016.

За підсумками круглого столу опрацьовано шляхи вирішення виявлених проблемних питань та пропозиції щодо підвищення ефективності обороноздатності держави з морських напрямків в умовах триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України.