НУОУ

Майбутні офіцери запасу відпрацьовують практичні питання організації пожежної безпеки Рекомендовані

Триває навчальний збір із солдатами (студентами) другого року навчання факультету підготовки офіцерів запасу університету.

Юнаки, які навчаються за спеціальністю «Організація пожежної безпеки», відпрацьовуються практичні питання, пов’язані з підготовкою пожежних підрозділів.

Насамперед, вони навчаються роботі з трьома видами драбин (драбиною-палкою, драбиною-штурмовкою та висувною драбиною) та рятувальною мотузкою.

Важливий елемент занять пов’язаний з бойовим розгортанням. Солдати (студенти) відпрацьовують питання збору та виїзду за сигналом «Тривога», тобто вчаться вдягати бойове спорядження, займати місця в машині та після прибуття – розгортатися. Розглядаються два види розгортання – попереднє та повне бойове розгортання.

Крім цього, за інформацією керівника занять полковника запасу Володимира Харченка, заплановане відпрацювання питань, пов’язаних із діями в ізолюючих апаратах на стиснутому повітрі (заняття з подолання смуги перешкод), заняття з технічного обслуговування та ремонту пожежної техніки та обладнання, оформлення карток пожежогасіння.

‒ Звичайно, за той час, що відводиться нам для практичних занять, неможливо підготувати, так би мовити, повноцінного пожежника. Але із впевненістю можу сказати, що отримані тут знання та навички, дадуть нам змогу ліквідувати пожежу невеликої складності, ‒ зазначає солдат (студент) Віталій Гаті, який здобуває юридичну освіту в Київському університеті туризму, економіки і права та є випускником факультету підготовки офіцерів запасу Національного університету оборони України імені Івана Черняховсього.