НУОУ

Майбутні випускники оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки проходять курс бійця-рятувальника

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського вже третій рік поспіль для слухачів проводять курс бійця-рятувальника. Наразі навчання проходять цьогорічні випускники оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки. Заняття тривають три дні. За цей час офіцери отримують підготовку такого ж рівня, як і військові у США, Канаді, Великобританії та інших країнах – членах НАТО. Головне завдання курсу – навчити надавати першу допомогу в бойових умовах.

На відміну від попередніх років, у питаннях тактичної медицини офіцери вже більш навчені та підготовлені. За результатами підсумкового тесту слухачі дали правильні відповіді на більш ніж 75% запитань. Інструктори організації “Захист патріотів”, які проводять заняття, вважають, що це гарні показники.

– Військовослужбовці вмотивовані і розуміють важливість цього курсу. Як майбутні командири вони мають вміти самі і навчити підлеглих, якщо потрібно, надавати першу допомогу. Під час занять військові активно задають питання, ми обговорюємо певні моменти, звертаємо увагу на деталі, а також ділимося досвідом, – розповів інструктор курсу Олександр Воронецький.

Протягом підготовки більше часу приділяється відпрацюванню практичних навичок, адже навіть у стресовій ситуації спрацьовує м’язова пам’ять. Слухачів навчали як оглядати постраждалого, працювати з травмами дихальних шляхів, застосовувати спеціальні допоміжні засоби, надавати допомогу під вогнем та проводити евакуацію пораненого. Цього разу питанням організації приділили більше уваги. Варто зазначити, що порівняно з початком АТО, зараз евакуацію бійців проводять значно швидше.

Пройшовши курс бійця-рятувальника, українські вояки отримують знання за світовими стандартами тактичної медицини. Станом на лютий 2017 року інструктори організації “Захист патріотів” провели підготовку більш ніж 28 тисяч військових і 4 тисяч курсантів.