НУОУ

Міжвідомча науково-практична конференція “Дослідження в інтересах Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Сучасний стан та перспектива”

Нещодавно на базі Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” (м. Одеса) було проведено міжвідомчу науково-практичну конференцію “Дослідження в інтересах Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Сучасний стан та перспектива”, в роботі якої прийняли участь представники Національного університету оборони України.

Метою заходу було обговорення сучасного стану наукової і науково-технічної діяльності в інтересах ВМС ЗС України та вироблення пропозицій Командуванню ВМС ЗС України щодо підвищення її ефективності.

У конференції прийняли участь представники Командування ВМС ЗС України, провідних вищих військових навчальних закладів та науково-дослідних установ Збройних Сил України. Від університету у проведенні конференції брали участь начальник кафедри Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Степан Яким’як та начальник науково-дослідної лабораторії цієї кафедри капітан 1 рангу Сергій Фролов.

У вступному слові на початку конференції заступник командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки – начальних управління бойової підготовки контр-адмірал Олексій Неїжпапа наголосив на важливості здійснення наукового супроводження процесів розвитку, підготовки і застосування ВМС ЗС України, зокрема в умовах триваючої збройної агресії Росії проти України. Він визначив пріоритети наукової діяльності в інтересах ВМС ЗС України та закликав науковців – учасників конференції до плідної праці над розв’язанням наукових проблем у діяльності національного військового флоту.

У вітальному слові до учасників заходу начальник Інституту Військово-Морських Сил Національного університету “Одеська морська академія” капітан 1 рангу Петро Гончаренко наголосив на важливості відновлення системної наукової роботи на базі Інституту Військово-Морських Сил з допомогою Національного університету оборони України та підвищенні ефективності процесів управління цією діяльністю в сучасних умовах, а також побажав учасникам заходу нових наукових звершень.

Під час конференції провідними фахівцями національного військового флоту та української військово-морської науки було висвітлено ключові проблеми наукового супроводження розвитку національного флоту та шляхи їх вирішення.

У ході пленарного засідання з доповіддю “Морська стратегія України: проблеми формування, реалізації, наукового забезпечення та шляхи їх вирішення” виступив представник університету капітан 1 рангу Степан Яким’як. Він наголосив на нагальності наукового обґрунтування рішень щодо створення та застосування угруповання різнорідних сил ВМС на Азовському морі, де в теперішній час відбувається суттєва активізація гібридних дій противника. Окрім того, доповідачем було висвітлено ключові наукові проблеми у формуванні і реалізації морської стратегії держави, що розв’язувались флотською наукою протягом останніх років, та надано конкретні пропозиції з удосконалення організації наукової і науково-технічної діяльності, яка здійснюється в інтересах ВМС ЗС України.

Начальником науково-дослідної лабораторії цієї кафедри капітаном 1 рангу Сергієм Фроловим у своєму виступі “Основні напрямки наукових досліджень кафедри Військово-Морських Сил в інтересах Військово-Морських Сил Збройних Сил України на 2019 рік” було наголошено на пріоритетах у виконанні наукових завдань, визначених замовником на наступний календарний рік.

Під час обговорення актуальних проблем з організації та здійснення наукової роботи в інтересах ВМС ЗС України учасниками конференції було опрацьовано пропозиції щодо комплексу пріоритетних заходів з покращання цієї діяльності. Схвалене науковцями рішення конференції буде запропоноване командуванню для підвищення ефективності наукового забезпечення розвитку і застосування національних Військово-Морських Сил.