НУОУ

На навчальному центрі університету слухачі першого курсу проходять практичні заняття

Зі слухачами першого курсу командно-штабного інституту застосування військ (сил), інституту авіації та протиповітряної оборони, гуманітарного інституту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського проводяться практичні заняття на базі начального центру університету.

Під час навчального курсу-тренажу “Полігон” офіцери закріплюють на практиці теоретичні знання, отримані в аудиторіх вишу, та відшліфовують свої командирські вміння. На розгорнутих пунктах управління та безпосередньо на командно-спостережних пунктах відпрацьовуються практичні питання. Перш за все, це – порядок роботи з графічними документами, прийняття рішення на бій, проведення рекогносцировки, організація взаємодії та управління підрозділами під час ведення бою, надання первинної психологічної допомоги, проведення внутрішньо-комунікаційної роботи. Заняття проводять науково-педагогічні працівники університету та інструктори навчального центру, більшість з яких виконували завдання в зоні проведення антитерористичної операції.

Особливістю курсу є обмін практичним досвідом між викладачами та слухачами щодо участі у бойових діях. Це дає можливість покращити начальний процес та інтегрувати до нього актуальні проблеми та досвід їхнього вирішення.

Важливим етапом проведення практичних занять з першокурсниками є Курс з мінної безпеки, який проводять фахівці інституту оперативного забезпечення та логістики університету. Його метою є набуття слухачами умінь і практичних навичок при діях в умовах застосування противником саморобних вибухових пристроїв, на забрудненій вибухонебезпечними предметами місцевості та встановлення інженерних боєприпасів для прикриття блок-постів та позицій.

В ході практичних занять слухачі відпрацьовують порядок дій в умовах застосування саморобних вибухових пристроїв, у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Крім того, військовики покращують навики управління підрозділами при виконанні завдань в умовах мінної небезпеки.

До проведення занять Курсу з мінної безпеки залучаються науково-педагогічні працівники та слухачі університету, які мають практичний досвід з виконання завдань з розмінування місцевості та об’єктів. Усі вони брали участь при виконанні бойових (спеціальних) завдань в зоні АТО та є учасниками бойових дій.

Під час застосування військ важливу роль відіграє психологічна готовність особового складу до ведення бойових дій та його стійкість під час виконання бойового завдання. Тож, слухачами та науково-педагогічним складом гуманітарного інституту проводяться заняття з особовим складом артилерійської бригади щодо порядку та особливостей проведення психологічної підготовки і практичний тренінг з надання первинної психологічної допомоги, досвід якої перевірений під час бойових дій.

Практичні заняття в системі військової освіти стали невід’ємною частиною підготовки спеціалістів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівня для Збройних Сил України. Протистояння на сході держави продемонструвало, що для успішного ведення бою якнайчастіше необхідно проводити польові заняття, де військовослужбовці відпрацьовують злагодженість дій та вдосконалюють свої вміння, які дозволяють зберегти життя їм самим та їхнім підлеглим.