НУОУ

Науково-практична конференція “Застосування космічних та геоінформаційних систем в інтересах національної безпеки та оборони”

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулася науково-практична конференція на тему: “Застосування космічних та геоінформаційних систем в інтересах національної безпеки та оборони”. Традиційно напередодні Всесвітнього дня авіації і космонавтики, Дня працівників ракетно-космічної галузі України учасники розглянули досягнення у галузі, а також визначили основні проблеми застосування космічних та геоінформаціних систем у секторі безпеки та оборони держави і розробили рекомендації щодо їх вирішення.

– Застосування космічних та геоінформаційних систем відіграє важливу роль у забезпеченні національної безпеки та оборони держави. Досвід проведення АТО показав, що в сучасних умовах успіх має той, хто може приймати правильні рішення у найкоротші терміни, у деяких випадках рахунок йде на секунди. Одним з механізмів скорочення цих термінів є використання даних дистанційного зондування земної поверхні, цифрових (електронних) карт і геоінформаційних технологій за найкращими світовими стандартами. Завдяки підтримці наших союзників ми маємо доступ до найсучасніших технологій, – зауважив генерал-майор Павло Щипанський, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

В обговоренні питань науково-практичної конференції взяли участь близько 50 учасників – представників Ситуаційного центру Ради національної безпеки і оборони України, Національної академії наук України, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державного космічного агентства України, Національного авіаційного університету, Державного університету телекомунікацій, Науково-дослідного інституту геодезії і картографії, Конструкторського бюро “Південне” ім. М. К. Янгеля, науково-дослідних установ, а також наукові і науково-педагогічні працівники інститутів, центрів університету, іноземні гості.

– Геоінформаційні системи (ГІС) ви можете використовувати для національної безпеки та швидкого реагування. Спільна платформа ГІС дає змогу наносити багато цілей на одну мапу, доступ до якої мають представники уряду, військового командування, а також військовослужбовці тактичного рівня безпосередньо на полі бою. Це допомагає швидко приймати зважені рішення, – зазначив Кріс Дорман, координатор бізнесу, Esri European National Security Team. – В умовах гібридної війни Україні корисно буде запровадити досвід застосування країнами НАТО геоінформаційних систем.

Основні питання конференції стосувалися застосування космічних та геоінформаційних систем у секторі безпеки і оборони держави, підготовки військових фахівців з експлуатації космічних систем, а також підвищення достовірності виявлення та розпізнавання цілей на основі застосування геоінформаційних систем. Лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, професор Національного університету оборони України генерал-майор Юрій Даник під час виступу розповів про застосування високотехнологічних засобів в умовах гібридної війни. У своїх доповідях учасники також говорили про переваги застосування геоінформаційних систем у навчальному процесі, використання програмного забезпечення Harris Geospatial Solutions у військовій розвідці та про сучасний стан і тенденції розвитку перспективних систем та комплексів зв’язку у Збройних Силах України під час проведення АТО.

Бажаючі детальніше ознайомитися з новітніми геоінформаційними системами відвідали виставку, організовану в рамках конференції.