НУОУ

Науковці та слухачі інституту авіації та ППО університету взяли участь у науково-практичному семінарі з проблематики застосування ПС ЗС України в АТО

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського за участі наукових та науково-педагогічних працівників інституту авіації та протиповітряної оборони, провідних фахівців Командування Повітряних Сил Збройних Сил України кафедрою Повітряних Сил проведено науково-практичний семінар за темою “Актуальні проблеми застосування Повітряних Сил в умовах проведення антитерористичної операції”.

Головну увагу в заході було приділено вивченню досвіду застосування військових частин і підрозділів Повітряних Сил в антитерористичній операції, обговоренню шляхів удосконалення форм та способів застосування цього виду, питанням взаємодії між родами військ та іншими видамиЗбройних Сил України, визначенню напрямків підвищення ефективності застосування військових частин Повітряних Сил та їх розвитку у в сучасних умовах ведення збройної боротьби.

Вагомість наукового заходу підтверджується участю представників Командування Повітряних Сил, провідних вчених інституту авіації та протиповітряної оборони та слухачів денної та заочної форми навчання оперативно-тактичного і оперативно-стратегічного рівня підготовки –учасників антитерористичної операції. Присутні отримали можливість всебічно розглянути, обговорити та оцінити отриманий досвід, зробити відповідні висновки.

‒ Застосування Повітряних Сил з врахуванням отриманого бойового досвіду в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України та використання досвіду застосування засобів повітряного нападу Російської Федерації в Сирії, сьогодні визначають основні тенденції ведення збройної боротьби в повітрі. Тому актуальним питанням є формування доцільних способів застосування Повітряних Сил в операціях (бойових діях), визначення пріоритетності виконання завдань протиповітряної оборони держави та угруповань військ в особливий період, – наголосив у своїй доповіді начальник кафедри Повітряних Сил кандидат військових наук, доцент працівник Збройних Сил України Юрій Горобець.

За підсумками семінару отримано аналітичний матеріал з висновками та рекомендаціями для органів військового управління Повітряних Сил Збройних Сил України.