НУОУ

Нові способи ведення бойових дій на морі моделюються слухачами та викладачами університету під час відпрацювання планових навчальних завдань

В умовах триваючої агресії Росії та окупації нею частини суверенної території України важливим завданням Збройних Сил є визначення доцільних способів ведення воєнних дій та підготовка до їх реалізації на практиці. Саме тому керівництвом, науково-педагогічними працівниками та слухачами Національного університету оборони України імені Івана Черняховського першочергова увага приділена заходам практичної підготовки, зокрема заняттям з використанням сучасних систем моделювання бойових дій (операцій).

Під час проведення комплексу занять на базі центру імітаційного моделювання зі слухачами університету, що навчаються за спеціалізаціями Військово-Морських Сил, окрім виконання навчальних завдань було сплановано та проведено експериментальну перевірку нових тактичних прийомів дій сил на морі із застосуванням зразків зброї та військової техніки, які приймаються на озброєння Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

З урахуванням реальної обстановки, що склалася на даний час на морі, та прогнозованих змін у найближчій перспективі, викладачами та слухачами університету – офіцерами Військово-Морських Сил спільно з фахівцями центру імітаційного моделювання було вироблено та внесено до системи імітаційного моделювання тактичні сценарії бойових дій у визначених морських районах. Це забезпечило можливість багаторазового моделювання ходу бойових дій з використанням різних варіантів застосування як своїх сил, так і сил (військ) противника.

Використання системи імітаційного моделювання дозволить не тільки опрацювати уміння слухачів з управління силами, але й визначити ті способи дій флотських тактичних формувань на морі, які забезпечать бойовий успіх в діях проти переважаючого противника, – наголосив у ході занять начальник кафедри Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Степан Яким’як.

До роботи щодо оцінювання ефективності проведених занять та вивчення результатів експериментальної перевірки тактичних прийомів застосування сил на морі було залучено представника Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Передбачається, що опрацьовані тактичні сценарії будуть використані керівництвом національного флоту для перевірки тактичних настанов (керівництв) із застосування сил, що оснащені новітніми зразками морського озброєння.