НУОУ

Парадний розрахунок університету бере участь у підготовці до військового параду на честь Дня Незалежності Рекомендовані

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського продовжується підготовка до військового параду з нагоди відзначення 27-ї річниці проголошення незалежності України.

Може здаватися, що проходження урочистим маршем триває лічені хвилини, але за уявною легкістю стройового кроку ‒ дні, тижні та місяці наполегливих тренувань. Незважаючи на втому та літню спеку, особовий склад парадного розрахунку навчального закладу щодня на стройовому плацу вдосконалює свій стройовий вишкіл.

Тренування здійснюється поетапно: спочатку одиночна стройова підготовка, потім ‒ у складі шеренг, а наприкінці відпрацьовується стройова злагодженість парадного розрахунку у складі зведеного підрозділу.

У парадному розрахунку НУОУ крокують понад 100 офіцерів ‒ учасників бойових дій в районі проведення АТО (ООС), а також миротворчих місій в Косово, Іраку та Конго. Серед них ‒ слухач командно-штабного інституту застосування військ (сил) підполковник Юрій Коваленко, який за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Також поміж майбутніх учасників військового параду ‒ відмінник навчання, отримувач академічної стипендії Президента України, слухач інституту авіації та протиповітряної оборони майор Володимир Редін.

Очолюватиме парадний розрахунок перший заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, заслужений працівник освіти України, кандидат військових наук, професор генерал-лейтенант Віктор Тарасов, нагороджений відзнаками Міністра оборони України “Доблесть і честь”, “Знак пошани”, кортиком Української армії та вогнепальною зброєю.

Кожен учасник парадного розрахунку вважає, що йому випала велика честь бути невід’ємною частиною грандіозної події у місті Києві в День Незалежності, тому під час тренувань викладається на сто відсотків. Багато офіцерів брали участь у військовому параді у минулому, отже знають, яких серйозних зусиль потрібно докласти, щоб досягнути бажаного результату.

Незабаром розпочнуться тренування парадних розрахунків на злітно-посадковій смузі аеродрому Київського державного авіаційного заводу “АВІАНТ”.

Остаточні генеральні репетиції зведених підрозділів та військової техніки відбудуться у столиці на Хрещатику.