НУОУ

Пішов з життя генерал-полковник Воробйов Г. П.

Командування, Вчена рада, науково-педагогічні працівники та весь особовий склад університету з глибоким сумом сповіщають,
що 11 лютого 2017 року на 56-му році пішов з життя начальник
Національного університету оборони України
імені Івана Черняховського
генерал-полковник ВОРОБЙОВ Генадій Петрович

Народився 25 червня 1961 року у м. Ахалкалакі (Грузія), у родині військовослужбовців. В 1978 році він вступив до Київського вищого загальновійськового командного училища. У 1982 році направлений в Забайкальський Військовий округ на посаду командира мотострілецького взводу окремого танкового батальйону танкової бригади. В 1984 році призначений на посаду командира механізованої роти, а в липні 1985 року відбув для подальшого проходження служби в Західну групу військ. Вже в серпні 1986 року призначений на посаду начальника штабу мотострілецького батальйону. В 1990 році поступив до Військової академії імені Фрунзе, яку закінчив в 1993 році і був направлений для подальшого проходження служби в м. Рава-Руська Прикарпатського військового округу на посаду начальника штабу мотострілецького полку. В 1994 році призначений на посаду командира механізованого полку м. Яворів, а згодом, в 1995 році, призначений на посаду командира механізованого полку м. Львів. В липні 1996 року призначений на посаду командира окремої механізованої бригади м. Хмельницький.

В липні 1998 року призначений на посаду командира механізованої дивізії, м. Мукачеве.

В 2002 року призначений начальником штабу – першим заступником командувача армійського корпусу, м. Івано-Франківськ.

В 2003 року поступив на навчання до Національної академії оборони України, яку закінчив з золотою медаллю в 2004 році та у цьому ж році призначений на посаду командувача армійського корпусу.

В 2006 року призначений на посаду першого заступника начальника ГШ ЗС України.

В 2009 року призначений на посаду командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

В 2014 року призначений першим заступником начальника Генерального штабу ЗС України.

З жовтня 2014 року по лютий 2015 року перебував у розпорядженні Міністра оборони України.

З 4 лютого 2015 року – перший заступник начальника Генерального штабу ЗС України. З 21 травня по 29 серпня 2016 року – тимчасово виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

30 серпня 2016 року Наказом Міністерства оборони України призначений начальником Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Учасник бойових дій. Кандидат історичних наук.

За роки служби генерал-полковник Воробйов Генадій Петрович нагороджений орденами “За мужність” ІІІ ст., Богдана Хмельницького ІІ та ІІІ ст., медаллю “За бойові заслуги”, відзнаками Міністерства оборони України “Доблесть і честь” та “Знак пошани”, медалями і відзнаками Міністерства оборони України, начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України.

Більше тридцяти дев’яти років свого життя Генадій Петрович присвятив чесному та відданому служінню Батьківщині та зробив значний внесок у розбудову і становлення Збройних Сил України. Під час проведення антитерористичної операції на сході України займав посаду першого заступника керівника антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей).

Глибоко сумуємо з приводу смерті Генадія Петровича та висловлюємо свої сердечні співчуття його рідним і близьким.

Світла пам'ять про генерал-полковника Генадія Петровича Воробйова назавжди збережеться в наших серцях.