НУОУ

Почесне ім’я колишнього начальника університету генерал-полковника Геннадія Воробйова отримала школа Білої Церкви

Сьогодні, 1 вересня, під час урочистої лінійки з нагоди Дня Знань, школа № 7 Білої Церкви отримала почесне ім’я колишнього начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-полковника Геннадія Воробйова. Саме у цій школі свого часу навчався майбутній військовик.

Було відкрито меморіальну дошку на честь визначного командира, військового стратега та науковця, керівника провідного вищого військового навчального закладу. Окрім колег з університету в урочистостях взяли участь представники Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних Сил України, Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, оперативного командування “Північ”, військовослужбовці 72 омбр, Білоцерківський міський голова, представники громадськості.

Багато теплих зворушливих слів висловили присутні на церемонії. Друзі та співслужбовці ділилися дорогими для них спогадами про свого бойового побратима. Гості свята згадували та вшановували пам’ять генерала Воробйова.

Народився Геннадій Петрович 25 червня 1961 року у м. Ахалкалакі (Грузія), у родині військовослужбовців.

У 1978 році він закінчив 10 класів Білоцерківської середньої школи № 7 та вступив до Київського вищого загальновійськового командного училища.

У 1993 році закінчив Військову академії імені Фрунзе.

Геннадій Воробйов військову кар’єру розпочав з командира взводу та пройшов всі посади до першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України. Учасник бойових дій. Кандидат історичних наук.

У 2009‒2014 роках обіймав посаду командувача Сухопутних військ Збройних Сил України.

З початком агресії проти України генерал-полковник Воробйов брав участь у розробці багатьох військових операцій. Під час проведення антитерористичної операції на Сході України у 2014 році займав посаду першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України – керівника АТО на території Донецької та Луганської областей.

За сумлінну та бездоганну службу генерал-полковник Генадій Воробйов удостоєний звання лицаря орденів Богдана Хмельницького всіх ступенів, він був нагороджений орденом “За мужність” III ступеня, багатьма медалями та відзнаками Міністерства оборони України та інших силових структур держави.

Останні місяці свого життя генерал-полковник Воробйов передавав бойовий досвід наступному поколінню військових, керуючи Національним університетом оборони імені Івана Черняховського. Зупинилося серце Геннадія Петровича на робочому місці.

Його знання, ставлення до людей та любов до Батьківщини здобули йому колосальний авторитет серед усього особового складу Збройних Сил України. Відданість військовій справі, розвинуте стратегічне мислення і надзвичайна виваженість в рішеннях – це основні риси Генадія Петровича.

Найбільша прикраса його душі – чиста совість.

Світла пам’ять про генерал-полковника Генадія Петровича Воробйова, про відданого патріота своєї Батьківщини, назавжди збережеться в наших серцях.