НУОУ

Практичні заняття зі слухачами інституту інформаційних технологій університету на базі Головного центру спеціального контролю

У період з 8 по 9 червня 2017 року зі слухачами кафедри застосування космічних систем та геоінформаційного забезпечення на базі Головного центру спеціального контролю (смт. Городок) Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України (ГЦСК НЦУВКЗ ДКАУ) проведені практичні заняття з навчальної дисципліни “Оперативно-тактичне застосування космічних систем і спеціальних сил та засобів для забезпечення Збройних Сил України”.

В ході занять слухачі на посадах начальників відділів спеціального контролю ГЦСК, начальника науково-дослідного випробувального відділу та оперативного чергового ГЦСК та інженера геофізичної обстановки вирішували завдання з отримання та оброблення геофізичної інформації від мережі датчиків в пунктах спостереження ГЦСК, передачі результатів виявлення сигналів і параметрів джерел від пунктів спостереження до Національного центру даних.

Крім цього, слухачами здійснювалося проведення розширеного, комплексного аналізу інформації з уточненням параметрів джерела геофізичного збурення, видача інформації в необхідних форматах споживачам від сектору безпеки і оборони, а також архівація інформації на різних етапах передачі і оброблення. Важливим етапом проведення заняття було ознайомлення слухачів з порядком оформлення звітних документів, що надаються військовому та політичному керівництву держави.

Головним підсумком практичних занять стало отримання слухачами практичних навичок та вмінь організації оперативного чергування в ГЦСК та досвід бойової роботи щодо оперативних чергових змін при забезпеченні Збройних Сил України інформацією про зміни в системі геофізичного моніторингу.