НУОУ

Представник університету взяв участь у тренінгу з реабілітації осіб на базі Національного центру військового спорту збройних сил Франції (м.Фонтенбло)

У період з 9 по 13 квітня представник навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно оздоровчих технологій Національного університету оборони України імені Івана Черняховського відвідав Національний центр військового спорту збройних сил Франції, м. Фонтенбло. Полковник Олексій Кувшинов взяв участь у тренінгу з реабілітації осіб, які зазнали травм та поранень під час бойових дій.

Відвідання подібних заходів розвиває відносини України з європейськими партнерами, а також допомагає отримати досвід провідних країн світу у сфері фізкультурно-спортивної, медичної та медико-психологічної реабілітації.

Під час візиту фахівець університету ознайомився із системою фінансування проекту реабілітації осіб, які зазнали травм та поранень під час бойових дій, порядком визначення придатності військовослужбовців до виконання обов’язків після реабілітаційних заходів, а також вивчив основні завдання та методики впливу на етапах медичної реабілітації.

Крім того, корисно було дізнатися, як проходить оздоровлення спортсменів, членів національних збірних команд Франції з паралімпійських і дефлімпійських видів спорту, якими нормативно-правовими документами регулюється система фізкультурно-спортивної реабілітації та як влаштована система підготовки інструкторів.

Питання реабілітації військовослужбовців є одним із важливих сьогодні для України. Військові повертаються з АТО і їм необхідна допомога, у тому числі, психологічна. Під час тренінгу з реабілітації осіб на базі Національного центру військового спорту збройних сил Франції полковник Олексій Кувшинов ознайомився з алгоритмом дій командира при направленні військовослужбовців до установ, що надають послуги з психологічної реабілітації, критеріями та показаннями, за якими військовослужбовці повинні пройти психологічну реабілітацію, а також яким чином проводяться індивідуальні програми у сфері реабілітації військовослужбовців.

Отриманий досвід іноземних колег є важливим для Збройних Сил України, враховуючи реалії сьогодення.