НУОУ

Представники університету взяли участь у Міжнародній науковій конференції «Людина і техніка у визначних битвах світових воєн ХХ століття»

15-17 червня 2017 року у м. Львові на базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулася Міжнародна наукова конференція «Людина і техніка у визначних битвах світових воєн ХХ століття».

Організаторами заходу виступили Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Україна) та Жешувський університет (Республіка Польща).

Учасники від університету – доцент кафедри оперативного мистецтва інституту державного військового управління кандидат історичних наук, доцент Пилявець Ростислав Іванович і начальник науково-дослідної лабораторії кафедри морально-психологічного забезпечення діяльності військ (сил) гуманітарного інституту кандидат історичних наук, старший науковий співробітник полковник Науменко Андрій Олегович.

Метою заходу було розглянути й узагальнити різні аспекти історичного досвіду взаємодії людини і техніки у визначних битвах світових воєн, розвитку військової техніки, застосування військ і бойової техніки у найбільших локальних війнах і збройних конфліктах минулого та сучасності.

Відкриваючи конференцію зі вступним словом до її учасників звернувся начальник Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України генерал-лейтенант Ткачук Павло Петрович.

Під час пленарного засідання і в ході роботи у секціях (усього працювало 4 секції) відомі й молоді історики та військові фахівці з України і Польщі виголосили свої наукові доповіді і повідомлення, обмінялися думками щодо питань, винесених на розгляд поважного заходу. Багато доповідей і повідомлень викликали жваві дискусії серед учасників конференції.

Значну увагу учасники конференції приділили висвітленню й обговоренню питань розвитку воєнної науки, озброєння та військової техніки, досвіду і проблем розвитку воєнного мистецтва, розкриттю внеску відомих вчених, політичних і військових діячів у розвиток військової справи та досягнення перемог у війнах. Окремою складовою конференції став розгляд питань, присвячених 100-літтю відродження Українського війська, а саме різних аспектів історії армії Української Народної Республіки. Звернення до цього історичного досвіду набуває особливої ваги в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України.