НУОУ

В університеті презентовано Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Рекомендовані

З нагоди Дня фізичної культури і спорту у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського проведено урочисті заходи з нагоди презентації єдиного в Україні Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій.

У заході взяли участь керівництво Міністерства оборони України, Управління фізичної культури і спорту МО України, представники Генерального штабу ЗС України, видів ЗС України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України, спортивних федерацій та фахівців фізичної підготовки та спорту інституцій сектору безпеки і оборони України, а також представники силових структур держави, які опікуються фізичною підготовкою.

Привітання на адресу новоствореного Інституту від керівництва оборонного відомства висловив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

‒ Зважаючи на євроінтеграційні процеси, що тривають у суспільстві, набрання чинності законодавчих актів щодо реформування та розвитку Збройних Сил України, нагальним постає питання удосконалення підготовки кадрів в системі організації бойової (професійної) підготовки. Особливо гостро стоїть питання централізованої підготовки фахівців з фізичної підготовки і спорту для Збройних Сил та правоохоронних органів України, ‒ зазначив Іван Руснак. ‒ Впевнений, що створений Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій Національного університету оборони України імені Івана Черняховського виконає покладені на нього завдання підготовки фахівців фізичної підготовки і спорту для Збройних Сил України та інших структур сектору безпеки і оборони держави.

Навчально-науковий інститут фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій сформований за рішенням Міністра оборони України у січні 2018 року на базі Навчально-наукового центру фізичної підготовки та спортивно-оздоровчих технологій НУОУ ім. Івана Черняховського.

Інститут бере участь у підготовці військових фахівців оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів освіти з кваліфікаційним рівнем «магістр» для Збройних Сил України, інших військових формувань держави; здійснює наукову, науково-технічну та інноваційну діяльність, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців фізичної підготовки; проводить курси професійно-технічного навчання з питань підготовки водолазів.

Інститутом отримано ліцензування на навчання курсантів за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» за спеціальністю «Фізична культура і спорт». З початку нового навчального року вже 17 курсантів розпочали підготовку в Інституті.

Також у цьому році розпочато підготовку на оперативно-тактичний рівень за ступенем вищої освіти магістра за спеціальністю “Забезпечення військ (сил)” 7 офіцерів-слухачів – майбутніх фахівців з організації фізичної підготовки і спорту у військах (силах) та правоохоронних органах України.

Крім того, особовий склад Інституту організовує різноманітні міжнародні, міжвідомчі, внутрішньоуніверситетські спортивні заходи, навчально-тренувальні збори, семінари, науково-практичні конференції тощо.

Інститут має потужну навчально-матеріальну базу, до якої входить два спортивних комплекси із залами спортивних ігор, залами рукопашного бою, тренажерними залами, залом оздоровчих технологій, навчальними аудиторіями; стрілецький комплекс у складі оптико-електронного тиру, стрілецької галереї на 50 м; стадіон з футбольним полем, біговою доріжкою, смугою перешкод на два напрямки та гімнастичним містечком; водноспортивна база.

Крім того, для підготовки фахівців фізичної підготовки і спорту є можливість залучення спортивної бази Центрального спортивного клубу Збройних Сил України та бази зимових видів спорту “Тисовець”.

Інститутом укладені угоди щодо залучення до освітнього процесу викладачів Української військово-медичної академії та Національного університету фізичного виховання і спорту України з медико-біологічних дисциплін.

Найближчим часом в межах Інституту розпочне функціонування Центр наукової діяльності для підготовки наукових кадрів.

Колектив Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій НУОУ ім. Івана Черняховського привітав з нагоди створення Віце-президент Національного олімпійського комітету України, дворазовий олімпійський чемпіон, політичний і громадський діяч Валерій Борзов, який передав у дарунок наймолодшим вихованцям Інституту, курсантам, спортивну форму.

До привітань також долучилися заступник Міністра молоді та спорту України Ярослав Войтович, начальник управління фізичної культури і спорту Міністерства оборони України Юрій Фіногенов, народний депутат України Дмитро Андрієвський, перший віце-президент Асоціації аматорського футболу України – заступник директора Департаменту розвитку футболу Федерації футболу України Олександр Каденко.

Присутні висловили впевненість, що наявний науковий потенціал викладачів Інституту, масштабна навчально-матеріальна база вселяє надію на організацію проведення та забезпечення освітнього процесу підготовки фахівців на високому рівні.

Також фахівців фізичної підготовки і спорту привітали з нагоди професійного свята, яке відзначається в Україні щорічно у другу суботу вересня.