НУОУ

Привітання тимчасово виконуючого обов’язки начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенанта Анатолія Сиротенка з нагоди Дня українських миротворців

Шановні воїни-миротворці, військовослужбовці, працівники та ветерани Збройних Сил України!

Щиро вітаю Вас із професійним святом ‒ Днем українських миротворців та 25-ю річницею участі Збройних Сил України у міжнародній миротворчій діяльності.

21 травня 2013 року Верховна Рада України одноголосно прийняла Постанову “Про встановлення Дня українських миротворців”, якою визначено 15 липня Днем українських миротворців, з метою вшанування мужності та звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

Україна почала свою миротворчу діяльність у 1992 році, коли наш уряд вперше прийняв рішення щодо направлення контингенту до Югославії. З того часу близько 40 тисяч українських миротворців взяли участь більш ніж у 25 різноманітних миротворчих місіях по всьому світу. Понад 50 українських військовослужбовці втратили життя в цих операціях.

Вічна пам’ять українським солдатам і офіцерам, які віддали життя за мир та спокій!

Станом на сьогодні Україна бере участь у 9 операціях з підтримання миру у різних регіонах планети.

Провідну роль у підготовці національного персоналу для участі у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки сьогодні виконує Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. На базі навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності з 2000 року проводиться підготовка представників Збройних Сил України, інших силових відомств за окремою домовленістю, а також представників інших країн світу для участі у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки. Впродовж 17 років було підготовлено понад 3 тисячі представників Збройних Сил України та інших силових відомств.

Більше 40 представників Національного університету оборони України імені Івана Черняховського брали участь у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки та з гідністю і честю виконали свої обов’язки з підтримання миру.

Щира Вам подяка за відвагу, терпіння, стійкість, мужність та героїзм, проявлені у боротьбі за мир!

Бажаю Вам та Вашим родинам здоров’я, щастя, добра та миру!

Слава героям-миротворцям!

Слава Україні!