НУОУ

Розвиток систем моделювання бойових дій на морі обговорили у Національному університеті оборони України болгарські та українські фахівці

У ході робочої зустрічі, що відбулась у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського в рамках Програми НАТО з удосконалення військової освіти (DEEP), болгарські та українські фахівці обговорили питання розвитку систем моделювання бойових дій на морі та тренажерної бази флотів. Актуальність заходу була обумовлена зростанням вимог до якості підготовки органів військового управління та військ (сил) Збройних Сил України в умовах триваючої збройної агресії Росії проти України.

Під час проведення заходу, ініційованого кафедрою Військово-Морських Сил університету, головні зусилля вітчизняних та закордонних експертів були зосереджені на практичних кроках щодо розгортання постійної співпраці з метою підвищення спроможностей з моделювання бойових дій на морі та відпрацювання умінь, тих хто навчається, з управління підпорядкованими флотськими формуваннями.

Болгарські фахівці поділились досвідом зі своїми українськими колегами щодо переходу до підготовки військ (сил) за стандартами НАТО, розгортання та використання у військових навчальних закладах Болгарії сучасних систем імітаційного моделювання бойових дій (операцій) та військово-морських тренажерів. Водночас представники Національного університету оборони України імені Івана Черняховського познайомили болгарських колег з можливостями центру імітаційного моделювання, що функціонує у навчальному закладі, та досвідом його використання у навчальному процесі для підготовки фахівців з управління військами (силами) за майже п’ятнадцятирічний період його функціонування, зокрема й в умовах розв’язаної противником гібридної війни.

Для успішного досягнення стратегічних цілей і виконання завдань оборонної реформи, передбачених Стратегічним оборонним бюлетенем України, необхідно максимально повно використовувати досвід країн-членів НАТО та реалізовувати новітні моделі підготовки персоналу, у тому числі з впровадженням сучасних тренажерних комплексів і систем імітації бойових дій, – наголосив у ході робочої зустрічі керівник групи від української сторони, начальник кафедри Військово-Морських Сил університету капітан 1 рангу Степан Яким’як.

У ході міжнародного заходу також були обговорені питання обміну досвідом з підготовки військових фахівців і конкретні заходи подальшого співробітництва. За підсумками реалізації спланованих заходів очікується зростання рівня підготовленості військових фахівців з планування застосування військ (сил) та управління ними під час операцій завдяки впровадженню нових систем моделювання бойових дій та удосконаленню наявних засобів імітаційного моделювання та сучасних тренажерів.