НУОУ

Триває курс-тренаж слухачів першого курсу університету «Полігон» Рекомендовані

На базі навчального центра Національного університету оборони України імені Івана Черняховського в період з 8 по 12 жовтня триває традиційний польовий вихід за тематикою факультативного курсу-тренажу «Полігон».

Зі слухачами першого курсу оперативно-тактичного рівня підготовки університету проводяться тактичні заняття, заняття з мінної безпеки і тактичної медицини. Під час занять особлива увага приділяється вивченню національного та іноземного практичного досвіду та відпрацюванню найбільш ефективних прийомів і способів дій.

Разом з науково-педагогічними працівниками університету до проведення занять залучаються фахівці Української військово-медичної академії, іноземні інструктори з мінно-вибухової справи, психолог Центру морально-психологічного забезпечення з досвідом роботи у зоні бойових дій.

Тематика занять є надзвичайно актуально для офіцерів, які після закінчення навчання в університеті виконуватимуть бойові завдання в районі АТО. При цьому акцент у викладанні дисциплін робиться на тому, щоби слухачі після закінчення університету могли передати здобуті знання підлеглому особовому складу.

Під час тренажу з мінної безпеки, організованого фахівцями інституту оперативного забезпечення та логістики університету, слухачі відпрацювали питання щодо влаштування та подолання мінно-вибухових загороджень, пророблення проходів за допомогою підручних засобів, встановлення інженерних боєприпасів для прикриття блокпостів та позицій, а також вдосконалили алгоритм дій в умовах застосування противником саморобних вибухових пристроїв.

Особливістю цьогорічного курсу-тренажу стало проведення занять з надання психологічної допомоги військовослужбовцям у різних зонах бойового та оперативного стресу, проведених спільно з фахівцями Центру морально-психологічної забезпечення. Тож слухачі, незважаючи на почасти значний власний практичний досвід, отриманий під час участі у бойових діях, відзначають, що дізнаються чимало нового і корисного для себе.