НУОУ

Слухачі та викладачі університету розпочали відпрацювання тактики застосування новітніх зразків озброєння ВМС з використанням системи імітаційного моделювання

Зі слухачами Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, що навчаються в командно-штабному інституті застосування військ (сил) за спеціалізаціями Військово-Морських Сил, розпочато проведення комплексу занять на навчальних командних пунктах університету з використанням системи імітаційного моделювання та автоматизованої системи управління військами (силами).

Одне з перших занять у межах методичної тактичної задачі, що проводиться в університеті зі слухачами – офіцерами Військово-Морських Сил, присвячене вивченню військово-географічних умов та їх впливу на застосування сил флоту. Під керівництвом професора кафедри Військово-Морських Сил контр-адмірала у відставці Віктора Васильовича Макарова слухачі мають змогу успішно опанувати особливостями морських операційних зон та методикою оцінювання району бойових дій.

Особливістю цьогорічних занять є опрацювання слухачами питань, пов’язаних з вивченням тактики застосування новітніх зразків озброєння та військової техніки, що надходять до Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Як відомо, у 2016 році та у ході триваючого у Збройних Силах України Року Військово-Морських Сил, на озброєння національного флоту уже прийнято два малих броньованих артилерійських катери типу “Гюрза-М” та очікується отримання ще чотирьох таких катерів, а також придбання інших новітніх зразків морського ОВТ.

‒ Такі заходи оновлення озброєння вітчизняних ВМС вимагають випереджувального опрацювання нових тактичних прийомів застосування зброї та способів дій сил за різних умов обстановки, – наголосив у ході занять начальник кафедри Військово-Морських Сил капітан 1 рангу Степан Яким’як.

На його переконання, перемогу над противником на морі можна досягти лише у разі успіху в інтелектуальному протиборстві та реалізації асиметричної, неочікуваної для ворога, тактики застосування наявних сил.

– Гнучкість і швидкість оперативно-тактичного мислення, сміливість і обґрунтований ризик, якісне усвідомлення і використання інформації про стан та можливості сил противника обов’язково принесуть перемогу. У сучасних умовах важливою складовою підготовки фахівців в університеті є набуття ними спроможностей з вироблення та реалізації стратегії контргібдридних дій, у тому числі й на морі, – підкреслив керівник флотської кафедри.

Комплекс занять з відпрацювання тактики застосування сил на морі забезпечить не тільки опрацювання слухачами університету вмінь і навичок з управління тактичними формуваннями флоту, а й надасть можливість Командуванню Військово-Морських Сил Збройних Сил України перевірити з використанням системи імітаційного моделювання ефективність нового озброєння та доцільність положень тактичних керівництв щодо застосування сил флоту.