НУОУ

Слухачі університету вдосконалюють навички роботи із автоматизованою системою управління військами “Славутич” Рекомендовані

Напередодні проведення комп’ютерного командно-штабного навчання за оперативними процедурами НАТО зі слухачами Національного університету оборони України імені Івана Черняховського був проведений інтенсивний факультативний курс із застосування новітніх автоматизованих систем управління військами (АСУВ). Офіцери змінного складу не лише ознайомилися з прогресивними способами управління військами та ведення бойових дій, а й отримали базові навички їхнього застосування на практиці.

АСУВ “Славутич” призначена для підвищення ефективності управління військами (силами), а також оперативності і якості підготовки військових фахівців різних ланок управління. В даній системі автоматизовані найбільш складні і трудомісткі процеси управління військами (силами) від стратегічного до тактичного рівня під час планування та ведення операції (бою).

Комплекс програмного забезпечення, на якому базується автоматизована система управління військами, дає змогу оперативно та ефективно обмінюватись інформацією між органами управління та службовими особами різних структурних підрозділів, відпрацьовувати в автоматизованому режимі бойові документи, організовувати належну роботу всіх елементів органів управління та підпорядкованих підрозділів, виконувати заходи топогеодезичного і навігаційного забезпечення управління військами (силами), ведення і відображення оперативно-тактичної обстановки на електронній карті місцевості тощо. Крім того, система дозволяє здійснювати планування та організацію операцій в єдиному цифровому середовищі із застосуванням тактичних знаків та умовних позначень за стандартами НАТО. Зазначимо, що підготовку з використанням зазначеної системи вже успішно завершили ряд органів військового управління.