НУОУ

Спільно з представниками канадської Об’єднаної оперативно-тактичної групи в Україні проведені заняття зі слухачами університету в рамках Курсу-тренажу “Мінна безпека” Рекомендовані

В проведенні тижневого Курсу-тренажу з мінної безпеки зі слухачами інституту оперативного забезпечення та логістики Національного університету оборони України імені Івана Черняховського взяли участь фахівці канадської Об’єднаної оперативно-тактичної групи в Україні (JTF-U).

JTF-U є частиною навчально-тренувальної місії UNIFIER Канадських Збройних Сил (CAF) для підтримки сил безпеки України. CAF у межах місії UNIFIER з вересня 2015 року здійснювали підготовку військовослужбовців ЗС України зі знешкодження вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв. Всього за цей час підготовлено понад 400 військовослужбовців.

Інженерний контингент JTF-U відповідає за підготовку інженерів і виконує функцію допомоги в розвитку інженерних військ Збройних Сил України, зокрема, підрозділів розмінування, а також в підготовці іншого особового складу щодо дій на замінованій місцевості.

На базі навчального центру НУОУ протягом тижня група канадських інструкторів зі складу JTF-U, які відповідають за підготовку з мінної безпеки, на чолі з майором Самантою Лаплант, ознайомилися з процесом підготовки слухачів університету, взяли участь у проведенні Курсу-тренажу з мінної безпеки, організованого викладачами кафедри оперативного та бойового забезпечення.

Іноземні фахівці обмінялися практичним досвідом з українськими колегами з питань розпізнавання загроз вибухонебезпечних предметів. Канадські військовослужбовці провели низку занять зі слухачами, відпрацьовуючи питання мінної безпеки за стандартами НАТО, на підставі яких відбувається підготовка в збройних силах Канади. Так, були відпрацьовані процедури перевірки місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів методом 5.20(25), розвідки маршрутів руху V- способом за стандартами НАТО згідно публікацій AEODP.

‒ Для нас дуже важливо зрозуміти ті типи небезпек й ту обстановку, в якій зараз перебуває Україна, і на основі чого працюють інженери українських Збройних Сил. Також не менш важливим є те, щоб продемонструвати нашим українським колегам підходи до стандартизації дій і процедур на досвіді НАТО із врахуванням сучасних загроз, з якими стикається й Україна, ‒ наголосила керівник канадської групи.

Основною метою спільного заходу було формування єдиних поглядів, які в подальшому допоможуть забезпечити сумісність Збройних Сил України з країнами Альянсу щодо мінної безпеки та розмінування місцевості та об’єктів. На сьогодні це буде сприяти розумінню українськими військовослужбовцями небезпеки та покращить практичні навички щодо протидії загрозам з боку вибухонебезпечних предметів та використаних противником саморобних вибухових пристроїв під час виконання завдань в зоні проведення операції Об’єднаних Сил.

‒ Ми враженні рівнем професіоналізму наших колег з України, який продемонстрували як викладачі, так й слухачі Національного університету оборони. І ми дуже раді можливості співпрацювати з цією освітньої установою, яка є флагманом з підготовки саме тих офіцерів-командирів, які забезпечують успіх дій безпосередньо в районі ООС. Раді допомагати в розвитку ваших Збройних Сил, ‒ зазначила пані Саманта Лаплант.

Сторони обговорили подальшу перспективу співпраці, зокрема, з розробки не лише навчальних програм, але й спільних підходів до стандартизації підготовки фахівців, а також імплементації стандартів НАТО у Збройних Силах України.