НУОУ

Триває комплексна групова вправа спільно із представниками Військової академії Литовської Республіки

Завершуються комплексні групові заняття із представниками командно-штабного курсу Військової академії Литовської Республіки, які протягом чотирьох днів проходили на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Для військових навчальних закладів двох країн подібна практика спільних занять є новою. Однак перші відгуки керівництва та учасників занять свідчать, що обмін досвідом між українськими та литовськими військовослужбовцями є надзвичайно взаємокорисним та перспективним.

– Перебуваючи в НАТО вже понад 10 років, нам не потрібно було замислюватися про власну самооборону – ми були впевненні, що країни Альянсу нас захистять. Але ми помилялися. Ми побачили події в Грузії у 2009 році, події в Україні у 2014 році та дуже чітко зрозуміли, що поки допомога прийде зі сторони, нам необхідно самим подбати про власну безпеку та знову навчитися себе захищати. Тому ми активно вивчаємо досвід ведення бойових дій у країнах, які вже зіткнулися у прямих сутичках з нашим потенційним противником – Російською Федерацією, – наголошує директор командно-штабного курсу Військової академії Литовської Республіки підполковник Арістідас Герасимявічус.

На його думку, спілкування із литовськими військовиками є важливим для військовослужбовців з України, адже вони не тільки передають свій бойовий досвід. Українські офіцери мають вагомий привід бути гордими за свої Збройні Сили, яким вдається відбивати удари російського агресора.

До занять, які організовані з використанням системи імітаційного моделювання JCATS, залучені науково-педагогічні працівники університету та слухачі, які неодноразово виконували бойові завдання в зоні проведення антитерористичної операції. Свої знання, спостереження, практичні поради та рекомендації вони охоче передають іноземним представникам в ході взаємодії на заняттях, а також діляться враженнями та спогадами під час неформального спілкування за кавою у перервах.

За словами керівника занять з української сторони начальника кафедри Сухопутних військ командно-штабного інституту застосування війск (сил) університету полковника Дмитра Музиченка, питання, які спільно відпрацьовуються слухачами обох країн, стосуються батальйонної тематики, а саме ‒ порядку планування бойових дій. Формат занять передбачає, що керівні посади у штабах батальйонів посідають представники двох країн. Завдяки цьому слухачі університету мають можливість глибше засвоїти підходи та принципи НАТО, які використовують їх литовські колеги.

Керівництво військових навчальних закладів України та Литовської Республіки розглядає перспективу продовжити співпрацю та провести наступного року спільні командно-штабні навчання на базі власних центрів імітаційного моделювання.