НУОУ

Тривають факультативні заняття зі слухачами університету з вивчення АСУВ “Славутич” Рекомендовані

На навчальних командних пунктах НУОУ ім. І. Черняховського вдруге проводяться факультативні заняття з вивчення автоматизованої системи управління військами “Славутич”, яка призначена для підвищення ефективності управління військами. Система протестована в органах управління АТО та під час КШН у військах та схвалена керівництвом ЗСУ.

До вивчення системи залучається усі слухачі очної та заочної форм навчання. Заняття проводяться з метою подальшого оволодіння командирами (начальниками) всіх рівнів підготовки автоматизованими системами для управління військами в різних видах бою, проведення оперативного планування та безпосереднього управління військами (силами) в бою (операції).

АСУВ “Славутич” відповідає вимогам стандартів НАТО, забезпечує гарантовану передачу та прийом інформації будь-якого формату між територіально рознесеними органами управління відповідно до установлених категорій терміновості, як циркулярно так і вибірково до окремої посадової особи.

Система забезпечує як індивідуальну роботу посадових осіб на Робочих картах, так і колективну одночасну роботу на Карті ведення бою (операції) для висвітлення поточної оперативно-тактичної обстановки, а також формування графічної частини замислу (плану) або організації взаємодії. Передбачено ведення та відображення ОТО як в чинній системі умовних знаків, так і перехід до стандартів НАТО.

Система автоматизує діяльність органів військового управління під час відпрацювання оперативних (бойових) документів, а також дозволяє автоматизувати основні заходи з організації управління військами, підвищить узгодженість (злагодженість) і оперативність роботи оперативного складу органів управління.

У системі передбачено забезпечення довідковою інформацією посадових осіб органів управління та даними для проведення розрахунків та моделювання ситуацій, що створить єдине інформаційне середовище управління військами (силами) по всій вертикалі управління військами (силами).

Найбільша увага приділена в АСУВ інформаційно-аналітичному забезпеченню управління військами за рахунок автоматизації оперативно-тактичних розрахунків і моделювання дій військ (сил) з використанням комплексів ІРЗ та моделей. Вивчення АСУВ “Славутич” дозволяє суттєво підвищити рівень підготовки та проведення занять зі слухачами, які направлені на підвищення ефективного управління військами за стандартами НАТО.