НУОУ

У Гуманітарному інституті відкриють клас з вивчення норм і принципів міжнародного права

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського найближчим часом відкриється клас на 30 осіб для вивчення норм і принципів міжнародного гуманітарного права. Рішення вже затвердив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. Ідея виникла під час співпраці фахівців Гуманітарного інституту університету з представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Вони забезпечать клас необхідною літературою, обладнанням та апаратурою.

– Подібні курси і навіть регіональні центри Міжнародний Комітет Червоного Хреста відкриває і проводить у багатьох країнах. Ми прагнемо навчити офіцерів приймати рішення в рамках міжнародного гуманітарного права, а допомагати у цьому їм будуть військові юристи, – зазначив радник Міжнародного Комітету Червоного Хреста по роботі зі Збройними Силами України та органами безпеки України Ігор Лимаренко.

Планується проводити два семінари на місяць. Під час занять вивчатимуть теоретичні питання з міжнародного гуманітарного права, що допоможе командирам приймати правильні рішення щодо ведення бойових дій, операцій, дотримуючись норм міжнародного гуманітарного права. Також планується виконання практичних завдань, які забезпечуватиме Центр імітаційного моделювання (ЦІМ) університету. Учасників розподілятимуть на дві групи: командири і військові юристи. За допомогою можливостей ЦІМ наочно можна буде побачити наслідки прийнятих рішень.

– З точки зору міжнародного гуманітарного права, необхідно попередити або мінімізувати втрати серед цивільного населення та руйнування інфраструктури, а також захистити важливі об’єкти. Це головна мета наших занять. За допомогою Центру імітаційного моделювання ми зможемо продемонструвати результати рішень, які прийняли командири та які погодили юристи, – підкреслив представник Міжнародного Комітету Червоного Хреста по роботі зі Збройними Силами України та органами безпеки України Майкл Пімбл.

Семінари проводитимуться спочатку для офіцерів Збройних Сил України. Надалі – і для слухачів університету. Крім того, у планах на майбутнє розширити можливості класу, і запрошувати до занять представників інших країн.