НУОУ

Університет продовжуватиме співпрацю з Військовою академією Литовської Республіки

В університеті відбулася урочиста церемонія завершення чотириденних комплексних групових занять із представниками командно-штабного курсу Військової академії Литовської Республіки. Учасники заходу, іноземні військовики, та їх українські колеги, серед яких викладачі та слухачі провідного українського військового вишу, одностайно висловилися, що ця, так би мовити, пілотна акція, стала сміливим та корисним експериментом для обох сторін. І вже сьогодні є очевидним те, що вперше проведене комплексне групове заняття зі слухачами навчальних закладів України та країни НАТО стане початком ґрунтовної взаємодії та плідної співпраці у царині підготовки військових фахівців.

‒ Присутність у стінах університету представників країни Альянсу та наша з ними тісна взаємодія протягом проведення занять є очевидним свідченням того, що ми не одинокі у нашій збройній боротьбі проти російського агресора. І, безумовно, ми усвідомлюємо, що ту підтримку Україні, яку з високої світової трибуни висловлюють наші литовські партнери, слід розцінювати, як сміливий та рішучій крок. Впевнені, що цей захід буде мати лише позитивні наслідки. І віримо, що наша дружба та взаємопідтримка матиме продовження та розвиток, ‒ підводячи підсумки групових занять, наголосив заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.

Він висловив особливу вдячність за допомогу в організації занять директору командно-штабного курсу Військової академії Литовської Республіки підполковнику Арістідасу Герасимявічусу, який був одним з ініціаторів проведення спільних занять у Національному університеті оборони України.

Учасникам навчання вручили сертифікати та пам’ятні подарунки на згадку. А прапор Литовської Республіки та емблема Військової академії країни відтепер розміщуватиметься у центрі імітаційного моделювання НУОУ, на базі якого проходило заняття, як згадка про захід та символ подальшої дружби та військового братерства.

‒ Ми дуже раді, що завдання, які ми поставили перед собою перед початком навчання, були вдало досягнуті. Ми дуже плідно обмінювалися досвідом та сформували позитивне спілкування один з одним. Литовські офіцери навчилися в українських слухачів методам, тактиці, процедурам ведення бойових дій противника. Ваш противник – це і наш противник. І, якщо ми будемо боротися разом, будемо сильними! – підкреслив підполковник Арістідас Герасимявічус.

Глава литовської делегації також зауважив, що під час занять військовослужбовці двох країн пліч-опліч працювали в одних командах, тож офіцери з Литви змогли перейняти дуже корисного з українського досвіду.

Керівники обох сторін констатували, що відкрилася чергова сторінка співробітництва між Україною та Литвою у воєнній сфері та запланували проведення спільного подібного заходу наступного року.