НУОУ

Університет відвідали керівники міжнародних військових центрів Швеції

Університет відвідали очільники двох провідних міжнародних військових центрів ‒ керівник Міжнародного тренувального центру збройних сил Швеції (SWEDINT) полковник Пітер Фредріксон та начальник Скандинавського центру з питань гендеру у військових операціях підполковник Ларс Берглунд. Іноземні гості ознайомилися із структурою та завданнями навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності головного військового навчального закладу України.

– Світ змінюється, з’являються нові стандарти і ми намагаємося відповідати сучасним вимогам. Вдячні вам за співпрацю і можливість обмінюватися досвідом, – начальник навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Микола Бєлов.

Співпраця між Швецією та Україною з підготовки персоналу для участі у миротворчих місіях триває з 2009 року. У рамках обміну досвідом інструктори зі шведської сторони проводять тренінги та курси з українськими військовими. У свою чергу, інструктори навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності університету викладають на курсах штабних офіцерів за стандартами ООН і НАТО у шведському центрі.

– Міжнародний тренувальний центр збройних сил Швеції дуже потужний і має багато можливостей, з підготовки не лише національного персоналу, але й спеціалістів інших країн. Ми зацікавлені у багатогранному обміні досвідом. Крім цього, актуальною та корисною для нас є взаємодія із фахівцями Скандинавського центру з питань гендеру у військових операціях, – зауважив полковник Микола Бєлов.

Під час дводенного візиту іноземні колеги поділилися власним досвідом підготовки миротворців, а також обговорили перспективу співробітництва у галузі підготовки національного персоналу до міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки.

Іноземні гості також відвідали заняття курсу “Офіцерів штабу та офіцерів зв’язку ООН”, що наразі проходить на базі навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності університету за участю інструктора SWEDINT. Для слухачів курсу та викладачів центру начальником Скандинавського центру з питань гендеру у військових операціях проведено лекцію з питань гендерної політики.