НУОУ

Урочисті заходи з нагоди Дня науки

20 травня 2017 року в Україні відзначається професійне свято працівників науки – День науки. З цієї нагоди у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбулися урочистості заходи.

Сьогодні воєнна наука зосереджена на виконанні актуальних завдань у сфері національної безпеки та оборони держави, підвищенні ефективності та оперативності впровадження наукових результатів у практичну діяльність військ (сил), їх підготовку, застосування та всебічне забезпечення, з врахуванням вектору Європейської та Євроатлантичної інтеграції.

У нелегкий для України час, в умовах відстоювання її територіальної цілісності та проведення антитерористичної операції, воєнна наука посідає важливе місце у загальнодержавній науковій системі та робить гідний внесок у забезпечення обороноздатності держави. Від професіоналізму та самовідданої праці військових науковців багато в чому залежить майбутнє Збройних Сил України, ‒ наголосив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Анатолій Сиротенко.

Гордістю воєнної науки стали наукові школи, які функціонують в університеті, а кадровий науковий потенціал, основу якого складають провідні вчені, дозволяє ефективно вирішувати наукові завдання Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, командувань видів Збройних Сил України. Нині в університеті проходять службу та працюють понад 60 докторів наук, професорів, а також близько 300 кандидатів наук, доцентів (старших наукових співробітників).

Науковці університету спільно з Національною академією наук України, міністерствами, відомствами та підприємствами оборонно-промислового комплексу беруть участь у виконанні важливих державних науково-технічних програм, які дозволяють оснащувати війська новітніми і модернізованими зразками озброєння та військової техніки.

Наукові та науково-педагогічні працівники протягом року виконали близько 120 оперативних завдання за дорученням керівництва Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України та командувань видів Збройних Сил України. В якості головного виконавця університетом розроблено 2 оперативних стандарти, в якості співвиконавця – близько 50.

У 2017 році перед науковими та науково-педагогічними працівниками університету стоїть велика кількість важливих наукових завдань, пріоритетом з яких є: приведення нормативно-правових документів застосування Збройних Сил України та інших військових формувань у відповідність до міжнародного законодавства та практики антитерористичної операції. Керівництво Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України сподівається на своєчасне та якісне їх виконання.

З нагоди свята найкращі науковці університету були нагороджені Почесними грамотами, цінними подарунками й відзнаками Міністерства оборони та керівництва Збройних Сил України. Урочистий настрій подарував присутнім святковий концерт оркестру та солістів університету.