НУОУ

У Центрі імітаційного моделювання проведено практичне заняття зі слухачами високомобільних десантних військ

Практичне заняття з управління діями підрозділів високомобільних десантних військ під час виконання завдань проведені зі слухачами кафедри високомобільних десантних військ і сил спеціальних операцій командно-штабного інституту застосування військ (сил) Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Під час заняття, до якого були залучені слухачі першого курсу денної форми навчання, відпрацьовувалися питання застосування батальйонно-тактичної групи під час ведення десантно-штурмових дій.

Заняття відбувалося в Центрі імітаційного моделювання з використанням системи імітаційного моделювання JCATS. Слухачі були розподілені на посади від командира батальйонної тактичної групи до командирів десантно-штурмових груп у складі десантно-штурмових загонів та на посади представників авіації Сухопутних військ.

Мета заняття полягала в наданні можливості слухачам перевірити їх рішення, прийняте на етапі планування десантно-штурмових дій, за допомогою засобів імітаційного моделювання в режимі реального часу. Це дало змогу виявити помилки, допущені офіцерами.

‒ Наприклад, на етапі планування вогневого ураження ніхто не врахував, що БМП-2, наявні у противника, могли вести огонь по повітряних цілях. Під час розігришу сценарію програма виявила ці прорахунки та вказала, на що потрібно звернути увагу. Після цього були внесені відповідні корективи, ‒ розповів начальник кафедри високомобільних десантних військ і сил спеціальних операцій полковник Ігор Данилюк.

Практичне заняття стало логічним продовженням попереднього навчального заняття, проведеного з використанням автоматизованої системи управління військами “Славутич”, під час якого було відпрацьовано питання організації взаємодії на електронному макеті місцевості.

‒ За допомогою АСУВ “Славутич” можна розігрувати окремі епізоди й елементи, а за допомогою системи імітаційного моделювання JCATS ми змогли відпрацювати весь цикл дій ‒ від вихідного району для десантування, посадки особового складу у вертольоти до здійснення перельоту, висадки і безпосередньо виконання завдань в тилу противника, ‒ зазначив полковник І. Данилюк.

Важливим аспектом заняття є його відпрацювання з використанням тактичних знаків, прийнятих у країнах НАТО. Враховуючи, що не всі слухачі мають досвід участі в операціях з підтримання миру, для них це було дуже корисно та цікаво.

На думку викладачів, офіцери продемонстрували під час заняття досить високий рівень підготовки. Так, під час оцінювання обстановки вони правильно оцінили місцевість і виявили засоби ППО противника, що дало змогу вибрати безпечний маршрут прольоту авіації Сухопутних військ і з мінімальними втратами для вертолітних підрозділів здійснити переліт у район десантування для виконання завдання.

Подібні заняття планується проводити щороку, трансформуючи їх залежно від тематики, яку будуть вивчати слухачі. Крім цього, розглядається варіант залучення слухачів інших спеціалізацій та спеціальностей командно-штабного інституту застосування військ (сил) університету, наприклад, авіації Сухопутних військ для безпосереднього відпрацювання питань, які стосуються дій підрозділів авіації Сухопутних військ під час ведення десантно-штурмових дій, а також представників інституту авіації та ППО університету ‒ для відпрацювання дій військово-транспортної авіації в повітряному десанті.

На кафедрі повідомили, що працюють над організацією та проведенням другого і третього етапів практичних занять в рамках навчальних планів-програм зі слухачами-першокурсниками, представниками високомобільних десантних військ. Крім цього, у перспективі ‒ проведення аналогічних занять на базі Центру імітаційного моделювання із представниками сил спеціальних операцій, починаючи із наступного навчального року.