НУОУ

В університеті відбувся випуск слухачів оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки

Провідний військовий навчальний заклад держави випустив сьогодні понад 200 професійних офіцерів. Слухачі заочної форми навчання набору 2014 року оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського отримали довгоочікувані дипломи магістрів.

– У строю стоять офіцери, які мають і бойовий досвід, і знання. Усі вони воювали за територіальну цілісність та незалежність України. Саме завдяки нашим випускникам – патріотам, які зі зброєю в руках захищають кордони країни, ми спромоглися зупинити російського агресора. Я дякую усім за мужність і героїзм, за те, що, не відриваючись від своїх посад, ви і виконували завдання, і вчилися. Надія перемогти – на вас! – наголосив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак.

Троє слухачів завершили навчання із диплом магістра з відзнакою та золотою медаллю: полковник Андрій Соколов, полковник Володимир Гуцол, підполковник Олексій Пугачов. П’ятеро випускників отримали дипломи з відзнакою. Більшість слухачів випускного курсу є учасниками АТО. Серед них – повний лицар ордену Богдана Хмельницького підполковник Максим Миргородський, четверо Героїв України: генерал-лейтенант Михайло Забродський, полковник Олександр Трепак, майори Олександр Порхун та Ігор Герасименко. Чимало слухачів удостоєні державних нагород.

За багаторічною традицією кращому слухачу оперативно-стратегічного рівня підготовки полковнику Андрію Соколову вручили перехідну шаблю часів Богдана Хмельницького.

– Від випускників висловлюю вдячність керівництву держави та Збройних Сил України, командуванню та всьому колективу університету за професійне відношення до підготовки офіцерських кадрів. Ми чітко усвідомлюємо, що захист нашої Батьківщини від посягань російського агресора є нашим основним обов’язком. Ми переконані, що отримані знання реалізуємо на практиці для створення якісно нових Збройних Сил, здатних адекватно відповідати сучасним викликам і загрозам, – підкреслив полковник Андрій Соколов.

Серед випускників університету – двоє представників Китайської Народної Республіки, яки здобували оперативно-тактичний рівень освіти: майори Ван Вейвей та Сун Лімін.

В урочистій обстановці офіцери зачитали клятву випускника.

Святковий випуск завершився традиційним маршем.