НУОУ

В університеті підбили підсумки роботи за Програмою НАТО DEEP Рекомендовані

Днями експерти Програми НАТО “Удосконалення військової освіти” відвідали військові навчальні заклади у Харкові, Житомирі, Одесі, Львові. Заключний візит пройшов у Києві, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського. Під час зустрічі з українськими колегами іноземні фахівці підбили підсумки роботи за 2017 рік за Програмою DEEP і висловили свої враження від співробітництва.

– Збройні Сили України у процесі впровадження реформ. Ми бачимо, що військові освітні установи потребують нашої допомоги і ми готові її надати у тих аспектах, які вас цікавлять, – зауважив директор Програми НАТО DEEP, представник Політичного директорату Міжнародного секретаріату НАТО пан Маріуш Соліс.

У свою чергу, українська сторона подякувала іноземним фахівцям за надану допомогу.

– Візит експертів НАТО для нас є дуже важливим. Хочемо звернути увагу на те, що результати співробітництва в освітньому напрямку ми бачимо у ході проведення АТО, адже від рівня підготовки військовослужбовців залежить успіх виконання бойових завдань. Тому ми й надалі впроваджуватимемо досвід НАТО в освітній процес і врахуємо ваші побажання під час планування програми на 2018 рік, – наголосив директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський.

За результатами минулого року в рамках Програми DEEP відбулося понад 50 міжнародних заходів. Одним з головних досягнень співпраці є створення на базі Національного університету оборони України Центру дистанційного навчання. Також за участю експертів НАТО розроблена низка навчальних програм, запроваджені курси за актуальними напрямами оборонної реформи.

– Співпраця в рамках Програми DEEP є надзвичайно важливою для нас. Це пріоритетний проект для університету. Його реалізація відповідає цілям і завданням реформування Збройних Сил України, де освіта є одним з основних напрямів. Від підготовки офіцерських кадрів залежить і рівень війська, – зауважив заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.

Експерти НАТО відзначили, що університет за 2017 рік зробив багато в рамках співпраці за Програмою “Удосконалення військової освіти”. Іноземні фахівці зауважили, що у поточному році варто зосередитися на розробці спільних курсів з кібербезпеки. У планах співпраці в рамках Програми DEEP у 2018 році – запровадження також курсів з логістики, цивільно-військового співробітництва, кадрового менеджменту та оперативного планування за стандартами НАТО.