НУОУ

В університеті презентували фільм “93: Бій за Україну”

Документальний фільм “93: Бій за Україну” побачив колектив Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Це перша частина трилогії, яка розповідає про бойовий шлях 93-ї бригади і події на сході України від початку агресії і до боїв в Донецькому аеропорті. Під час презентації картини були присутні автор ідеї Вадим Вейді і режисер Лідія Гужва.

– Все, що ми зробили, – це для історії нашої держави. Про ці події, які відбуваються зараз, мають знати майбутні покоління. Ми намагалися відобразити у фільмі все саме так, як бачили і пережили під час перебування в зоні АТО, – наголосила режисер фільму “93: Бій за Україну” Лідія Гужва.

Після перегляду документальної картини, військовослужбовці університету щирими аплодисментами подякували авторам, адже серед присутніх – більшість були на передовій, захищаючи українську землю і її народ.

– Ми з вами побачили трагічно-героїчну сторінку невеликого періоду ведення бойових дій однією з наших бойових бригад, – зауважив заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-майор Сергій Поздишев.

Створення першої частини фільму зайняло майже два роки. Багато часу пішло на те, щоб зібрати необхідний матеріал, переглянути його і змонтувати. Зараз триває робота над наступними частинами фільму, тому Вадим Вейді і Лідія Гужва звертаються до військовослужбовців поділитися кадрами і своїм бойовим досвідом. Зв’язатися із авторами можна на сторінці Facebook “93: Бій за Україну”.