НУОУ

В університеті пройшла Міжнародна науково-практична конференція “Філософсько-соціологічні та психолого-педагогічні проблеми підготовки особистості до виконання завдань в особливих умовах” Рекомендовані

Обговоренню актуальних проблем поведінки військовослужбовців у бойових умовах та вироблення єдиних підходів до надання психологічної допомоги, здійснення соціальної та медико-психологічної реабілітації учасників бойових дій присвячувалася міжнародна науково-практична конференція, яка пройшла в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського.

Крім наукових та науково-педагогічних працівників і слухачів Університету участь у роботі конференції взяли представники Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України, Інституту психології імені Г.С. Костюка Національної академії педагогічних наук України та інші відомі науковці.

Поштовхом до проведення такої конференції стала ситуація в Україні, коли рівень задоволення суспільного попиту на психологічну допомогу в цілому не можна вважати задовільним. Особливо це стосується соціальної адаптації учасників бойових дій, та осіб, які постраждали від війни. На думку науковців, покращення потребує не лише нормативна база. Потрібне розширення спектру практичних кроків для виправлення ситуації, як то відкриття додаткових реабілітаційних центрів, впровадження психологічної освіти для командирів і начальників усіх рівнів, збільшення набору на навчання військових фахівців за психологічним та психотерапевтичним профілем.

Відкриваючи конференцію, тимчасово виконуючий обов’язки начальника університету генерал-лейтенант Віктор Тарасов підкреслив як її важливість так і величезне значення піднятих на ній питань, а директор Інституту психології імені Г.С. Костюка Сергій Максименко окреслив напрямки, за якими працюватиме конференція.

Про роль освіти у протидії гібридній війні присутнім розповів начальник гуманітарного інституту полковник Василь Осьодло, а начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський ознайомив присутніх з особливостями морально-психологічного забезпечення у Збройних Силах України в сучасних умовах.

Формат науково-практичної конференції дозволив усім учасникам обмінятися думками з приводу шляхів розв’язання піднятих проблем та виробити спільні погляди на перспективу.