НУОУ

В університеті пройшли урочистості з нагоди 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Рекомендовані

Щорічно 9 травня в нашій державі традиційно вшановується День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Сьогодні 73 роки відділяє нас від тієї доленосної битви за наше сьогодення. За історичними вимірами, 1418 днів і ночей, протягом яких йшла війни – короткий період історії. А за масштабами подій, за величчю звершеного і трагізмом пережитого – ціла епоха.

У ці травневі дні ми висловлюємо повагу борцям проти нацизму, вшановуємо наших переможців. Напередодні Дня перемоги в університеті пройшли урочисті заходи, присвячені цьому величному та знаменному дню.

Ми пишаємося тим, що сьогодні в університеті працює два ветерани Другої світової війни. Це: полковник Улещенко Олексій Антонович, професор кафедри Повітряних Сил інституту авіації та протиповітряної оборони та працівник ЗС України Шевчук Василь Петрович, головний науковий співробітник науково-дослідного центру воєнної історії.

Із захопленням слухали розповіді про сивочолих ветеранів, юнаки та дівчата, запрошені на захід, які навчаються у військовому інституті телекомунікації та інформатизації імені героїв Крут та ліцеїсти військового ліцею імені Івана Богуна. Для молоді звитяга героїв минулих днів ‒ це високий приклад для наслідування. Так само, як героїзм наших бойових побратимів на сході нашої держави, який вони демонструють сьогодні, захищаючи нашу незалежність і суверенітет. Їх подвиги також золотими літерами закарбовуються в історію нашої Батьківщини.

‒ Сьогодні весь цивілізований світ побачив, що важкі випробування згуртували нас в сучасну українсько-європейську націю. Ніхто не має сумніву, що ми переможемо, адже ми захищаємо свою рідну землю. Переможемо, як перемогли 73 роки тому наші діди і прадіди , ‒ наголосив перший заступник начальника університету генерал-лейтенант Віктор Тарасов.

Вшанували та привітали під час урочистостей також представників “Київської асоціації генералів, адміралів-ветеранів”, громадської організації, яку очолює екс-заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Фоменко Олександр Прокопович. Із вітальною промовою до присутніх звернувся Голова Ради ветеранів Солом’янського району генерал-лейтенант Парафєйніков Борис Дмитрович.

Справжньої приємною несподіванкою для присутніх став яскравий виступ народного артиста України, легендарного українського актора та режисера Талашка Володимира Дмитровича.

Чудовий настрій усім гостям свята подарували артисти військового оркестру університету. В їх виконанні пролунали улюблені багатьма поколіннями пісні воєнних років.