НУОУ

В університеті проходить курс бійця-рятувальника

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського слухачі випускних курсів оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів підготовки проходять курс бійця-рятувальника. Протягом трьох днів військовослужбовці оновлять у пам’яті теоретичні знання з тактичної медицини і відпрацюють вправи з рятування постраждалого з різними видами травм.

– Під час підготовки слухачі проходять ймовірні травматичні ситуації, які можуть статися на полі бою. Враховуючи, що більшість військовослужбовців мають досвід АТО і вміють надавати домедичну допомогу, наша задача сьогодні систематизувати їхні знання і довести до автоматизму уміння, – зауважила старший викладач кафедри Організації медичного забезпечення збройних сил Української військово-медичної академії підполковник медичної служби Софія Рудинська.

Раніше курс проводили волонтерські організації, зокрема “Захист патріотів”. Цього разу заняття з тактичної медицини проводять інструктори Української військово-медичної академії. На курсі кожен отримує повний спектр знань і навичок, якими мають володіти військовослужбовці. Зокрема, зупинка кровотечі за допомогою професійних і підручних засобів, допомога при гострих порушеннях дихання, евакуація з поля бою, підготовка пораненого для евакуації.

Важливість даного курсу для командирів полягає у тому, що вони не лише мають володіти навичками надання першої допомоги в бойових умовах, а й організувати процес забезпечення такої допомоги. На їх плечі лягає відповідальність за підготовку своїх підлеглих, їх здоров’я і безпеку. Тому слухачі університету проявлять себе активно і продуктивно на заняттях, швидко засвоюють великий об’єм інформації.