НУОУ

В університеті проведений тренінг “Забезпечення дотримання прав дітей в умовах збройного конфлікту”

Днями зі слухачами оперативно-тактичного рівня кафедри Сухопутних військ командно-штабного інституту університету був проведений тренінг “Забезпечення дотримання прав дітей в умовах збройного конфлікту”. Захід відбувся в рамках виконання Плану проведення спільних активностей з реалізації Меморандуму про взаємопорозуміння між Датською Радою у справах біженців та Міністерством оборони України.

Під час тренінгу учасники мали змогу ознайомитися з особливостями національного законодавства, що захищає права дітей, постраждалих від воєнних дій, нормами міжнародного гуманітарного права, Конвенції ООН про права дитини, Факультативного протоколу щодо участі дітей у збройних конфліктах, мінімальних стандартів захисту прав дітей, Декларації про безпеку шкіл та інших міжнародних правових актів, що стосуються забезпечення прав дітей в умовах збройного конфлікту. Вирішення ситуаційних задач закріпило навички офіцерів з аналізу наслідків порушення прав дитини, прийняття зваженого рішення на підставі норм Міжнародного гуманітарного права і національного законодавства.

Слухачі позитивно оцінили зміст заняття. Військовослужбовці, що мали досвід участі у воєнних діях під час проведення АТО, вказували на виникнення ситуацій, коли командиру необхідно було приймати рішення з урахуванням необхідності дотримання прав дітей. Знання відповідних положень міжнародного гуманітарного права і національного законодавства, на їх думку, допоможе правильно виконати бойове завдання й одночасно забезпечити права дітей, гарантовані державою.