НУОУ

В університеті проведено Міжнародну науково-практичну конференцію

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Сучасні тенденції та перспективи розвитку фізичної підготовки та спорту Збройних Сил України, правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб на шляху євроатлантичної інтеграції України”.

Метою заходу: було обговорення ключових проблем, обмін досвідом теоретико-методологічного та практичного забезпечення розвитку фізичної підготовки та спорту у Збройних Силах України, правоохоронних органах, рятувальних та інших спеціальних службах на шляху євроатлантичної інтеграції України та з урахуванням досвіду АТО.

У роботі конференції прийняли участь представники Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, вищих навчальних закладів, спортивних федерацій міжнародного рівня та України.

Серед закордонних гостей учасниками конференції стали представники аташату акредитовані в Україні (Азербайджану, Республіки Корея), посольства США в Україні, навчального центру фізичної підготовки Військової школи збройних сил Литви імені підрозділу генерала Стасиса Растікіса, слухачі університету з Республіки Корея та Китайської Народної Республіки, студенти вищих навчальних закладів з Республіки Кореї, Туркменістану, Венесуели, Грузії, Китайської Народної Республіки.

– З огляду на об’єктиві реалії проведення АТО питання вдосконалення фізичної підготовки військовослужбовців набувають нового усвідомлення та значення у системі підготовки підрозділів, пошуку нових шляхів забезпечення ефективної навчально-бойової діяльності. Враховуючи сучасні бойові дії, вдосконалення системи фізичної підготовки є особливо актуальним сьогодні, – наголосив у своєму вітальному слові перший заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Віктор Тарасов.

У зверненні Міністра оборони України до учасників конференції наголошувалось, що сьогодні, як ніколи, нам потрібна боєздатна армія, яка спроможна захистити суверенітет та незалежність держави. Один із пріоритетних напрямів діяльності органів військового управління у проведенні реформ у Збройних Силах України є удосконалення системи бойової підготовки особового складу, де фізична підготовка є одним із головних предметів та важливим фактором забезпечення високої боєздатності підрозділів і частин.

Начальник навчально-наукового центру фізичної підготовки та спортивно-оздоровчих технологій полковник Олександр Петрачков, зосередив увагу на проблемних питаннях створення на базі Національного університету оборони імені Івана Черняховського Навчально-наукового інституту фізичної культури та спортивно-оздоровчих технологій.

Під час плідних дискусій увага приділялась питанням вивчення досвіду фізичної підготовки військовослужбовців іноземних держав, проблемні питання специфіки фізичної підготовки в особливих умовах та під час ведення бойових дій.

Представники сектору безпеки та оборони України, запрошені іноземні делегати обмінялися досвідом і поглядами на актуальні питання фізичної підготовки в умовах сьогодення.

Найвагомішим підсумком Міжнародного заходу є сформоване учасниками рішення Міжнародної науково-практичної конференції.