НУОУ

В університеті розпочалися комплексні групові заняття спільно із представниками Військової академії Литовської Республіки

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочалися спільні чотириденні групові заняття із представниками командно-штабного курсу Військової академії Литовської Республіки. Такий захід проводиться вперше. Під час групової вправи слухачі українського та литовського військових навчальних закладів відпрацьовуватимуть питання управління підрозділами під час виконання бойових завдань.

– Цей захід – початок нашої плідної співпраці. Ми маємо досвід, який вам цікаво буде перейняти. Разом з тим, для нас важливим є аспект вивчення стандартів НАТО. Тому спільні заняття – це найкращий формат для обміну компетенціями, – зауважив заступник начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.

Іноземним колегам розповіли про структуру та завдання провідного українського військового вишу, а також Сухопутних військ Збройних сил України. Крім того, слухачі Військової академії Литовської Республіки отримали унікальну можливість поспілкуватися з безпосередніми учасниками конфлікту на сході України. Також гостям презентували Білу книгу антитерористичної операції, підготовлену авторським колективом університету.

– Наша співпраця розвивається. Таких занять ми ще не проводили. Це новий і цікавий навчальний підхід. Особливо, враховуючи, що в Україні триває війна. Ми зацікавлені отримати передовий досвід ваших військових, а також поділитися своїм, – наголосив директор командно-штабного курсу Військової академії Литовської Республіки підполковник Арістідас Герасимявічус.

Під час занять литовські військовослужбовці також ознайомлюються із особливістю цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України та теперішньою обстановкою у зоні проведення АТО. Гості активно долучаються до дискусій та ставлять запитання українським колегам.

Враховуючи той факт, що перспективним планом України є входження до Альянсу, подібні заняття сприяють наближенню до стандартів НАТО та покращують сумісність із представниками країн – членів організації Північноатлантичного договору.