НУОУ

В університеті розпочався факультативний курс “Демократичний цивільний контроль над збройними силами”

У провідному вищому військовому навчальному закладі країни за участю представників Європейського центру з вивчення питань безпеки ім. Джорджа Маршалла розпочався курс з питань демократичного цивільного контролю над сектором безпеки і оборони держави.

Курс є факультативним та включений до навчальних планів-програм слухачів університету. Починаючи з поточного року, він проводитиметься для усіх категорій ‒ для офіцерів оперативно-стратегічного та оперативно-тактично рівнів підготовки.

Розроблення даного курсу проводилося спільно із колегами з Європейського центру з вивчення питань безпеки ім. Дж. Маршалла в рамках реалізації Програми НАТО DEEP – Україна, в якій університет бере активну участь з 2013 року. Із січня 2017 року куратором даного проекту, тобто академічним керівником Програми “Удосконалення військової освіти” для навчального закладу є заступник декана Центру Маршалла пан Бернард Свен Гаре.

‒ Впевнений, що для багатьох з вас поняття демократичного цивільного контролю не є новим. Водночас специфіка даного питання така, що не всі добре розуміються на його особливостях. Ця проблема все більше стає важливою в контексті оборонної реформи, яка нині відбувається в Україні. Досить багато сьогодні приділяється уваги процесам, які пов’язані з демократизацією сектору безпеки та оборони як однією зі складових оборонної реформи, ‒ зазначив заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.

Зі свого боку пан Бернард Свен Гаре наголосив, що дуже радий брати участь у курсі “Демократичний контроль над збройними силами”. Він поводиться в кількох європейських країнах в сфері професійної військової освіти і для інституцій в сектору безпеки та оборони. В кожній країні це відбувається по-іншому. Те, що зроблено командою Національного університету оборони університету під керівництвом модератора курсу доцента кафедри національної безпеки та оборони України інституту державного військового управління підполковника Ольги Сальникової, є на сьогодні дуже вдалим українським варіантом.

‒ В демократичному суспільстві демократичний контроль є одним із основних принципів функціонування. Тому питання цивільного контролю є одним із ключових у спільній діяльності представників нашого центру та університету. Також в полі нашої уваги є й інші важливі теми, які ми відпрацьовуватиме разом. І на основі тих освітніх проектів будуть розроблені курси для підготовки слухачів у Національному університеті оборони, – підкреслив пан Бернард Свен Гаре.

Безпосередньо в рамках співпраці з центром Маршалла у навчальному закладі запланований розвиток декількох курсів: “Демократичний цивільний контроль”, “Стратегічні комунікації”, який проходитиме у грудні місяці поточного року. У перспективі на наступній рік ‒ реалізація ще декількох курсів: “Оперативне планування”, “Кадровий менеджмент”, “Лідерство”, “Цивільно-військові відносини”.

Крім цього, зараз військовий виш працює над реалізацією амбітного проекту відповідно до рішення Міністра оборони України – створення Школи оборонного менеджменту. Вже схвалена концепція цієї інституції.

Керівництво Національного університету оборони України сподівається що співпраця з іноземними партнерами з цих питань в подальшому продовжуватиметься та буде плідною.