НУОУ

В університеті розпочався курс виховання доброчесності та зниження ризиків корупції для керівників структурних підрозділів апарату Міністерства оборони України

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався триденний курс виховання доброчесності та зниження ризиків корупції. Захід проводиться для керівників структурних підрозділів апарату Міністерства оборони України та їх заступників.

– Питання, які розглядатимуться під час курсу, є дуже важливими. Знання, які ви отримаєте, допоможуть долати корупцію у Збройних Силах України. Вона є одним з основних факторів, що представляє реальну загрозу національній безпеці держави. Завдяки цим заняттям у вас буде можливість перейняти досвід наших іноземних партнерів, – сказав тимчасово виконуючий обов’язки начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенант Віктор Тарасов.

Програма занять складається з лекцій та практичних вправ, на яких слухачі розв’язуватимуть ситуаційні завдання. Стосуватимуться вони питань конфлікту інтересів та системи внутрішнього контролю. До занять залучаються фахівці університету, представники Національного антикорупційного бюро України, Генеральної прокуратури України, Міністерства оборони України, а також заступник директора департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони Великобританії.

– Щороку міжнародна неурядова організація Transparency International, відома своїми дослідженнями у сфері вивчення корупції, публікує рейтинг країн. Україна займає у цьому списку прикрі позиції, тому я радий, що сьогодні ми проводимо курс для вищого керівного складу оборонного відомства. Корупція є всюди. У Великобританії також, але важливим є те, як вирішується ця проблема. Через корупцію в оборонному секторі втрачаються величезні кошти, які могли б піти на озброєння та оснащення ваших військових, які воюють на сході України, – зауважив заступник радника Міністра оборони України від Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Робін Сіворд.

За даними міжнародної неурядової організації наша країна залишається однією з найбільш корумпованих держав світу і у рейтингу знаходиться на 131 місці з 176 досліджуваних країн, поряд з Бангладешем, Непалом, Казахстаном та Росією.

– Для апарату Міністерства оборони України буде корисним прослухати цей курс, аби поглибити свої знання, яким чином знизити ризики корупції та дізнатися більше про сфери, в яких вони є, – наголосила начальник наукового центру проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Олена Голота.

Свою діяльність науковий центр проблем запобігання корупції у секторі безпеки та оборони університету розпочав у 2014 році за підтримки Великобританії. Фахівці центру проводять не лише роз’яснювальні роботи, але й наукові дослідження, а також беруть участь у міжнародних заходах, зокрема Міжнародному антикорупційному тижні. Як результат плідної роботи спеціалістів вносяться зміни до Антикорупційної програми Міністерства оборони України.