НУОУ

В університеті шанують пам’ять героїв минулих днів та сучасності

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського створили галерею Героїв України. Одну із аудиторій університету прикрашають портрети воїнів, які отримали найвищі державні нагороди за виконання завдань на сході нашої держави. Серед них – випускники та слухачі закладу: генерал-лейтенант Михайло Забродський, генерал-майори Ігор Гордійчук та Андрій Ковальчук, полковники Сергій Шаптала та Олександр Трепак, підполковники Сергій Собко, Василь Зубанич, Євген Межевікін, майор Олександр Порхун та майор у відставці Ігор Герасименко.

Портрети героїв передав університету Український інститут національної пам’яті, який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу. Крім того, за підтримки інституту фонди військового вишу поповнилися плакатами воїнів, які демонструють якими були уніформа та зброя українських вояків у різні епохи ‒ від Київської Русі до сучасності.

– Для того, щоб будувати нову армію, треба знати історію. На цьому повинно ґрунтуватися виховання офіцерів – майбутніх керівників. Ця інформація сприяє формуванню у слухачів історичного погляду, спадкоємності поколінь, почуття гідності, відповідальності за себе, оборону своєї держави, – наголосив заступник начальника командно-штабного інституту застосування військ (сил) Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Вадим Артамощенко.

Слухачі матимуть можливість ознайомитися також з історичними довідками, порадниками, брошурами, які передав Український інститут національної пам’яті, а також трохи відпочити у перервах між навчальними заняттями, гортаючи сторінки збірок українських авторів.