НУОУ

В університеті триває командно-штабне навчання зі слухачами

Відповідно до графіка-календаря організації навчально-виховного процесу університету на 2016-2017 навчальний рік на навчальній базі університету проводиться командно-штабне навчання зі слухачами випускного курсу оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки.

Напередодні проведено інструктивне заняття з апаратом керівництва навчання, посередниками та слухачами – учасниками командно-штабного навчання. Під час заходу був уточнений порядок організації та проведення КШН, а також методика роботи апарату керівництва та слухачів в ході навчання. Керівником навчання були розгорнуті та затверджені документи посадових осіб апарату керівництва та посередників для проведення навчання.

Значна увага в ході підготовки до КШН приділялася вивченню та використанню досвіду проведення антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.

Основною метою навчання є відпрацювання найбільш складних питань роботи органів військового управління під час оперативного планування та управління військами (силами) в ході ведення операцій.

Практична складова КШН для слухачів командно-штабного інституту застосування військ (сил) відпрацьовується на базі навчального центру університету. В польових умовах розгорнуті елементи пунктів управління окремої механізованої бригади. Слухачі у визначених посадах виконують функціональні обов’язки щодо планування маршу, планування приведення частини у боєздатний стан, планування та ведення оборонного бою. Розгортання польового пункту управління максимально наближені до реальних умов. Під час організації управління використовуються сучасні засоби зв’язку в тому числі автоматизована система управління військами “Славутич”.

За словами заступника начальника університету з навчальної роботи полковника Сергія Салкуцана, командно-штабні навчання зі слухачами є однією з традиційних і водночас найбільш дієвих форм підготовки офіцерів.

Проведення КШН надасть можливість поєднати теоретичні знання, набуті слухачами, з практичним досвідом, який був узагальнений в університеті протягом навчального року.