НУОУ

В університеті триває Курс підготовки керівного складу оборонного відомства

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського триває ознайомчий курс для керівного складу структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу, органів військового управління Збройних Сил України щодо впровадження стандартів внутрішнього контролю в оборонному відомстві. Курс проходить у рамках річної програми Україна – НАТО на 2017 рік за участі старшого радника Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України пана Роберта Стівена Сільверштейна. Підготовка триватиме два дні.

– Основна частина присутніх на курсах – це наші випускники і слухачі. Мені приємно, що такий поважний захід проводиться в університеті. В оборонному відомстві другий рік поспіль виконуються масштабні заходи реформи, результатом якої мають бути професійні Збройні Сили, спроможні адекватно відповідати на виклики і загрози сучасності і захищати Україну. Та робота, яка проводиться в університеті в контексті запровадження подібного курсу, повністю відповідає концепції трансформації університету під потреби оборонної реформи, – наголосив заступник начальника Національного університету оборони України з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан.

Курс підготовки керівного складу оборонного відомства, як і низка інших, які проводяться в університеті, мають лягти в основу курсу під егідою школи оборонного менеджменту. Його створення підтримав Міністр оборони України.

Реформування у сфері внутрішнього контролю та аудиту відбуваються згідно до вимог України про асоціацію з ЄС. Українська система має відповідати міжнародним стандартам. Після реформування система державного фінансового контролю зміниться – замість держаудитслужби з’являться окремі самостійні органи управління. Як зазначила під час свого виступу директор Департаменту внутрішнього аудиту Міноборони Марина Бариніна, що стратегічною метою реформування системи державного внутрішнього фінансового контролю є забезпечення належного законного, економічного, ефективного, результативного та прозорого управління державними фінансами та майном. Зокрема заслужений економіст України, сертифікований професійний внутрішній аудитор державного сектора розповіла про різницю між розумінням контролю та аудиту, який має засвоїти кожен з присутніх.

– Ви керівники, ви здійснюєте контроль за тими видами діяльності, за які ви відповідаєте. Ви виставляєте цілі, яких треба досягти, контролюєте процеси, строки виконання, повноту виконання. Натомість аудит наглядає, чи правильно вами встановлені цілі, чи управляєте ви ризиками, чи досягаєте встановленої мети і доповідає Міністру оборони про це.

Також пані Марина Бариніна подякувала Національному університету оборони України як першому об’єкту, який дозволив випробувати нові підходи у сфері внутрішнього контролю і аудиту у навчальному та науковому процесах. Завдяки цьому – розібратися, як університет управляє ризиками.

Міністерство оборони України сьогодні є єдиним відомством держави, яке допустило до себе міжнародних експертів, а також яке видало власні стандарти внутрішнього контролю на підставі міжнародних стандартів і практик, запроваджених в Європі і Америці. Внутрішній аудит отримав високі оцінки міжнародних експертів і практично повністю відповідає необхідним стандартам.